29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

szkoła muzyczna kołobrzeg

Temat przenosin Szkoły Muzycznej w Kołobrzegu stał się towarem politycznym. W poprzedniej kadencji, obiecywał to prezydent Janusz Gromek. Był to także punkt w obietnicach kandydata na prezydenta Macieja Bejnarowicza. Ten problem obiecała rozwiązać także Anna Mieczkowska. Prezydent napisała w tej sprawie do organu prowadzącego, jakim jest Ministerstwo Kultury i Sztuki. Jak mówi Mieczkowska, czas wreszcie ten problem rozwiązać. I trudno nie przyznać jej racji, gdy uczniowie nie mają gdzie i jak się pomieścić, a jednostka skazana jest na wegetację, o czym przypomina dyrektor szkoły - Krzysztof Sokolnicki. A rodzice, których utalentowane dzieci kształcą się w budynku dawnej łaźni miejskiej przy ul. Frankowskiego, uważają, że takie miasto jak Kołobrzeg zasługuje na coś więcej. Niedawno, uczniowie z rodzicami przybyli na sesję Rady Miasta.

Zapewne tak jest, ale na razie sprawa, pomimo deklaracji władz miasta, może nie być taka łatwa. Zresztą, we wtorek Koalicja Obywatelska temat przenosin szkoły ujęła w tzw. "piątce dla Kołobrzegu". Dziś, podczas obrad Rady Miasta okazało się, że szkoła przez najbliższe 10 lat będzie tu, gdzie jest. Dlaczego? Szkoła ma przejść termomodernizację. Projekt to koszt 1,4 mln zł i ze względu na jego trwałość, nie ma mowy o udziale ministerstwa w nowym przedsięwzięciu. Co najwyżej, można to rozpatrywać po 2028 roku.

Radni wskazywali dzisiaj, że zawsze można albo zbudować nowy budynek szkolny. Istnieje również możliwość przeniesienia szkoły do innej nieruchomości, a zanim projekt zostanie zrealizowany przez miasto, minie trwałość projektu ministerstwa. Anna Mieczkowska mówiła, że ma jeszcze jedną nieruchomość w rezerwie i będzie dalej rozmawiać na temat poprawy warunków lokalowych dla młodych muzyków.