menu

Ślubowali jungowie Ligi Morskiej i Rzecznej

Jest już tradycją, że obchodom rocznicy walk o Kołobrzeg towarzyszy ślubowanie jungów Ligi Morskiej i Rzecznej. To wielkie święto.


Liga Morska i Rzeczna ma już 80 lat. Powstała jako Liga Morska i Kolonialna w 1930 roku. Celem organizacji jest edukacja morska i kształtowanie świadomości morskiej społeczeństwa, w tym szczególnie młodzieży.

Podczas uroczystości młodzież ślubowała: "Składając hołd pamięci tych, którzy w przeszłości dla Polski na morzu walczyli i ginęli Brzegu naszego bronili, zręby naszej gospodarki morskiej budowali. Uroczyście ślubuję: stać zawsze na straży polskiego Morza, wartość pracy polskiej na Morzu nieustannie i wytrwale pomnażać, czynem ofiarnym Morzu i Polsce w każdej potrzebie służyć".

Obok uroczystości pod Pomnikiem Zaślubin z morzem, złożono także kwiaty pod pomnikiem pierwszego kapitana kołobrzeskiego portu - komandora Mieszkowskiego.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.