Czy Niemen przekona większość?

Starosta Tomasz Tamborski proponuje Czesława Niemena jako patrona amfiteatru. Janusz Gromek uważa to za nieporozumienie. Obiekt się sypie.

Dziś starosta zaprosił do siebie przewodniczącego Rady Miasta - Ryszarda Szufla i dzierżawcę amfiteatru - Romana Łangowskiego. Panowie rozmawiali na temat nadania amfiteatrowi imię Czesława Niemena. Starosta wręczył przewodniczącemu list intencyjny, w którym prosi o przedłożenie radnym stosownej uchwały. Tamborski jeszcze raz podkreślił, że jego inicjatywę poparła rodzina Czesława Niemena: jego żona, dzieci, a także siostra.

Z pomysłu jest zadowolony Roman Łangowski, choć zauważył, że amfiteatr nie jest w najlepszej kondycji technicznej i od lat czeka na remont kapitalny. Czeka, ale właściciel, czyli miasto się do tego nie zabiera. Ryszard Szufel był ostrożny jeśli idzie o ferowanie jakichś wyroków w sprawie, nie mniej pomysł mu się spodobał.

A co na to radni? - To nie jest najlepszy pomysł - mówi Cezary Kalinowski. - Nie mam nic przeciwko Niemenowi, ale ten obiekt to ruina i dlatego jestem przeciwko. Natomiast na plus poczytuję, że Platforma wreszcie wybiera kandydatów spoza swoich członków - dodaje Kalinowski. - Nie ma nic przeciwko Czesławowi Niemenowi - mówi Jacek Woźniak, szef klubu SLD w Radzie Miasta. - Dla mnie ten człowiek może patronować amfiteatrowi - komentuje krótko.

Ale przeciwko inicjatywie starosty jest prezydent Janusz Gromek, który zamierza ten pomysł zablokować. Powód jest prosty: zły stan techniczny. Ale za ten stan odpowiada miasto. Próbowaliśmy się dowiedzieć, kiedy amfiteatr zostanie wyremontowany, ale nie udało nam się tego ustalić.

Za to pozytywnie do pomysłu starosty podchodzi była radna - Jadwiga Maj. - Mi się ten pomysł podoba. To bardzo ciekawa postać, wielki artysta i dla Kołobrzegu to będzie splendor. Nie ma dla mnie znaczenia w jakim stanie jest amfiteatr. Ludzie przychodzą do amfiteatru spotkać się z twórczością artystów, a nie zwiedzać amfiteatr, tak więc stan obiekt a patron, to nie ma nic do znaczenia. Tym bardziej, że może wreszcie miasto dzięki temu patronowi zostanie zdopingowane do wyremontowania amfiteatru, bo na razie jest  to odkładane na sakramentalne nigdy.