menu
Ogłoszenia ***  Korepetycje angielskiego  (Usługi)  ***  pomoc  (Bezpłatnie)  ***  Auto do ślubu Warszawa 223 Fiat 125p Milicja Fiat 126p  (Inne)  *** 

Muzeum zmienia się na lepsze

Muzeum przed kolejną rocznicą walk o Kołobrzeg wprowadziło zmiany na wystawie przy ul. E. Gierczak. Postawiono na nowe oświetlenie.
Od początku roku Muzeum Oręża Polskiego realizuje projekty mające na celu podniesienie standardu ekspozycji, wizerunku wnętrz oraz bezpieczeństwa zarówno zbiorów, jak i zwiedzających. Realizowane od stycznia prace polegały przede wszystkim na zmianie oświetlenia, nowej aranżacji holu głównego i zmian na ekspozycji głównej w Oddziale Dzieje Oręża Polskiego. Pawilon wystawienniczy zbudowany pod koniec lat 70-tych XX wieku potrzebował wykonania niezbędnych prac renowacyjnych. Oświetlenie jarzeniowe zastąpiono systemem LED, znacznie obniżającym koszty eksploatacji energii elektrycznej. Nowy system oświetlenia wpłynął także na sposób eksponowania zabytków. Nierozproszona iluminacja pozwala na większe skupienie i kontemplację dzieł sztuki wojennej.

W holu głównym muzeum zlikwidowano drewniana boazerię sufitową, poprawiając tym samym aranżację wnętrza oraz bezpieczeństwo. Wymiana stolarki sufitowej była ujęta w zaleceniach pokontrolnych. Zainstalowano także dodatkowe oświetlenie ewakuacyjne, które obok istniejącego od ponad roku systemu monitoringu wizyjnego znacznie zwiększy bezpieczeństwo zwiedzających i muzealnej kolekcji. Montaż nowych okien i drzwi wejściowych ma też zapobiec utratom ciepła z budynku.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.