menu

Będzie awantura o Wodociągi

Pisaliśmy już o sporze o ceny wody (przeczytaj). A to dopiero początek. Sprawa taryf została przekazana do prokuratury jako działanie na szkodę spółki.


W naszym tekście o ostatniej rozprawie przed Sądem Okręgowym zastanawialiśmy się, dlaczego, pomimo zarzutów wobec walnego zgromadzenia wspólników i uchwale o dopłatach do cen wody, burmistrz Gościna nie zgłosił sprawy do prokuratury. Otóż to był nasz błąd, bo takie doniesienie do Prokuratury Rejonowej trafiło. Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z Marianem Sieradzkim, ale nie odbiera naszych telefonów. Jak wyjaśnił nam prokuratora rejonowy Adam Kuc, faktycznie, zawiadomienie wpłynęło i ogólnie je ujmując, dotyczy działania na szkodę spółki przez jej organy. Trwa badanie sprawy.

A sprawa dotyczy tego, jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, że miasto Kołobrzeg nadużywając swojej większościowej pozycji w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji, narzuca gminom, w tym miastu Gościno, zawyżone ceny za dostarczaną wodę i ścieki. Zdaniem władz Gościna, zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa manipulacji danymi i wymuszania od wspólników horrendalnych dopłat za wodę. Tylko Gościno w tym roku musiałoby dopłacić 1,5 miliona złotych. Z naszych informacji wynika, że Gościno podważa również sposób wprowadzenia opłaty za wodę i ścieki w Kołobrzegu i Gminie Kołobrzeg. Burmistrza podobno poparł wojewoda zachodniopomorski, który stwierdził, że tryb wprowadzenia stawek został wprowadzony z naruszeniem prawa, ale do stwierdzenia tego jest sąd, a nie wojewoda.

Warto podkreślić, że od początku roku gminy nie wnoszą dopłat za wodę. Cofają wystawiane przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację faktury...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.