menu

Historia na sportowo w SP 4

Wiedzę historyczną z zawodami sportowymi połączyli nauczyciel z SP 4 razem  z Muzeum Oręża Polskiego. Było naprawdę ciekawie...


Konkurs historyczno-sportowy "Kołobrzeg - moje miasto", odbył się w Szkole Podstawowej nr 4. To przedsięwzięcie wspólnie z Muzeum Oręża Polskiego jest realizowane od kilku lat, ale w tym roku przybrało nową formę. - Postawiliśmy na zabawę z historią - mówi Piotr Leszman z kołobrzeskiego muzeum. - Obok zmagań z historią, były również zawody sportowe, bardzo nietypowe, które sprawiły dzieciom sporo trudności, ale także zabawy.

W tym roku, w konkursie - obok dzieci ze szkół w Kołobrzegu - wzięli udział także przedstawiciele szkół z terenu powiatu kołobrzeskiego. Okazało się, że ich wiedza na temat historii miasta nie jest wcale gorsza od ich rówieśników z Kołobrzegu. Okazało się, że najtrudniejszym pytaniem było pytanie o najsłynniejszego kołobrzeskiego buntownika - Jakuba Adebara. Ale to nic, bo trzecioklasiści swoją wiedza na temat historii miasta mogliby zaskoczyć niejednego dorosłego obywatela grodu nad Parsętą.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.