Historia na sportowo w SP 4

Wiedzę historyczną z zawodami sportowymi połączyli nauczyciel z SP 4 razem  z Muzeum Oręża Polskiego. Było naprawdę ciekawie...

Konkurs historyczno-sportowy "Kołobrzeg - moje miasto", odbył się w Szkole Podstawowej nr 4. To przedsięwzięcie wspólnie z Muzeum Oręża Polskiego jest realizowane od kilku lat, ale w tym roku przybrało nową formę. - Postawiliśmy na zabawę z historią - mówi Piotr Leszman z kołobrzeskiego muzeum. - Obok zmagań z historią, były również zawody sportowe, bardzo nietypowe, które sprawiły dzieciom sporo trudności, ale także zabawy.

W tym roku, w konkursie - obok dzieci ze szkół w Kołobrzegu - wzięli udział także przedstawiciele szkół z terenu powiatu kołobrzeskiego. Okazało się, że ich wiedza na temat historii miasta nie jest wcale gorsza od ich rówieśników z Kołobrzegu. Okazało się, że najtrudniejszym pytaniem było pytanie o najsłynniejszego kołobrzeskiego buntownika - Jakuba Adebara. Ale to nic, bo trzecioklasiści swoją wiedza na temat historii miasta mogliby zaskoczyć niejednego dorosłego obywatela grodu nad Parsętą.