Paliwo już ponad 5 złotych za litr

Ceny paliw z każdym dniem idą minimalnie do góry. Średnia cena benzyny bezołowiowej w Kołobrzegu to 5,02 zł. Ropa nie jest tańsza.

Postanowiliśmy dziś sprawdzić, jak kształtują się ceny na kołobrzeskich stacjach benzynowych. Odwiedziliśmy 10 stacji w granicach administracyjnych miasta. Aż strach tankować, bo w tych korkach paliwa zużywa się coraz więcej, a ono z niewiadomych wprost przyczyn ciągle drożeje. Średnia cena 1 litra benzyny bezołowiowej w naszym mieście kosztuje 5,02 zł. Średnia ceny 1 litra ropy to już 4,97 zł.

Najtaniej dziś było na stacji PEK i stacji Styga: po 4,93 zł za 1 litr ropy i 4,97 zł za 1 litr benzyny. Najdroższa była stacja BP: po 5,09 zł za litr obu rodzajów paliwa. Średnia cena gazu to 2,54 zł. Niestety, z przykrością trzeba stwierdzić, że stacja paliw należąca do Komunikacji Miejskiej ostatnim czasem nie jest najtańsza w mieście. Może zareaguje w tej sprawie zastępca prezydenta Andrzej Olichwiruk? W końcu tam miało być najtaniej i dlatego ta stacja miała przyciągać klientów. Czyżby podwyżki cen biletów szły w parze z paliwem?