menu

Amfiteatr imienia Czesława Niemena?

Tomasz Tamborski zgłosił pomysł, aby amfiteatrowi patronował polski piosenkarz i kompozytor - Czesław Niemen. Decyzja w rękach radnych.


Jak przyznaje starosta, pomysł narodził się podczas spotkania z siostrą Czesława Niemena z okazji jej 50 rocznicy ślubu. Pani Jadwiga Bortkiewicz opowiadała wówczas między innymi o swoim bracie, który występował na deskach kołobrzeskiego amfiteatru. - W tej sprawie starosta rozmawiał już z Ryszardem Szuflem, przewodniczącym Rady Miasta - mówi Marlena Wasilewicz-Wachowska, rzecznik starosty. - Żeby nadać imię amfiteatrowi potrzebna jest zgoda Rady Miasta.

Spotkanie ma odbyć się w czwartek. Jak dodaje rzecznik starosty, nie trzeba chyba nikomu przypominać postaci Czesława Niemena. - Był kultową postacią dla młodzieży, a "Dziwny jest ten świat" to utwór, który słyszał niemal każdy Polak - dodaje Wasilewicz-Wachowska. - W tej kwestii uzyskaliśmy również aprobatę żony, siostry i córki wielkie artysty.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.