Amfiteatr imienia Czesława Niemena?

Tomasz Tamborski zgłosił pomysł, aby amfiteatrowi patronował polski piosenkarz i kompozytor - Czesław Niemen. Decyzja w rękach radnych.

Jak przyznaje starosta, pomysł narodził się podczas spotkania z siostrą Czesława Niemena z okazji jej 50 rocznicy ślubu. Pani Jadwiga Bortkiewicz opowiadała wówczas między innymi o swoim bracie, który występował na deskach kołobrzeskiego amfiteatru. - W tej sprawie starosta rozmawiał już z Ryszardem Szuflem, przewodniczącym Rady Miasta - mówi Marlena Wasilewicz-Wachowska, rzecznik starosty. - Żeby nadać imię amfiteatrowi potrzebna jest zgoda Rady Miasta.

Spotkanie ma odbyć się w czwartek. Jak dodaje rzecznik starosty, nie trzeba chyba nikomu przypominać postaci Czesława Niemena. - Był kultową postacią dla młodzieży, a "Dziwny jest ten świat" to utwór, który słyszał niemal każdy Polak - dodaje Wasilewicz-Wachowska. - W tej kwestii uzyskaliśmy również aprobatę żony, siostry i córki wielkie artysty.