29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

tamborski kołobrzeg

Dziś w gabinecie starosty Tomasza Tamborskiego została podpisana umowa na realizację kolejnego etapu przebudowy ulicy Szkolnej w Charzynie. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego w trybie przetargu nieograniczonego, Powiat Kołobrzeski dokonał wyboru wykonawcy robót dla zadania pn. :  „Przebudowa ulicy Szkolnej w miejscowości Charzyno - droga powiatowa nr 3317z (stary numer 0267Z) Niemierze - Ząbrowo - etap III”.

- W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek o długości 396 m. To będzie trzeci  i zarazem ostatni etap przebudowy ulicy Szkolnej w Charzynie, dwa poprzednie etapy zostały wykonane w roku ubiegłym. Modernizacja polegać będzie na wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej jezdni, budowie chodników i zjazdów z kostki brukowej, przebudowie skrzyżowania, odtworzeniu, oczyszczeniu i wyprofilowaniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego drogi. Inwestycja ma potrwać do końca października tego roku - mówi Tamborski.

Wykonawcą prac jest firma „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie” S.A., zaś nadzór inwestorski sprawować będzie firma Nadzory i Pracownia Projektowa "KMK" Michał Kalisz z Kołobrzegu. Wartość prac budowlanych wynosi 1.067.640,00 zł brutto, zaś koszt nadzoru to kwota 20.000,00 zł brutto. Powiat na realizację tego przedsięwzięcia pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 538 195,00 zł.