Light rain

20 kwietnia 2024
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

tamborski kołobrzeg

Po czwartkowej informacji w Telewizji Kablowej Kołobrzeg, w której pokazano zaśmiecony i zaniedbany teren, który w imieniu Skarbu Państwa zarządza Powiat Kołobrzeski, do akcji wkroczył Tomasz Tamborski. Chodzi o teren zielony przy wspólnocie mieszkaniowej przy ulicy Koszalińskiej pomiędzy ulicą Myśliwską i Bocianią. O problemach związanych z utrzymaniem porządku opowiadał Andrzej Gall, mieszkaniec wspólnoty. Wskazywał, że jak trzeba było postawić rusztowania, cele remontu elewacji budynku wspólnoty, to było wiadomo, kto ma wziąć pieniądze za zajęcie terenu, ale jak trzeba sprzątać, to nie ma komu. - Osiągnęliśmy już dużo, ponieważ starosta wyszedł na trawnik, czyli wyszedł zza biurka. Jeszcze jeden kok musiałby uczynić, żeby podejść do tej działki, o której mówimy i wtedy moglibyśmy rzeczowo porozmawiać - mówił Andrzej Gall.

Tomasz Tamborski dziś pojawił się przy ulicy Koszalińskiej i posprzątał teren. Jak mówi, środki na to przekazuje wojewoda i jest to 4 tysiące złotych rocznie. Sprząta Zieleń Miejska. "Od 2011 roku wielokrotnie występowaliśmy do wspólnoty, żeby uregulować sposób korzystania z tej nieruchomości. Proponowaliśmy umowę dzierżawy, a później sprzedaż z 95% bonifikatą, za zgodą wojewody, na polepszenie warunków. Wnioskowaliśmy również do wojewody o zwiększenie środków na gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa. Niestety środki, które otrzymujemy, nie zaspokajają wszystkich potrzeb.Teren sprzątany jest przez Zieleń Miejską co 2 tygodnie. W czerwcu odbyło się również koszenie trawy, a w tym miesiącu zleciliśmy strzyżenie żywopłotu i kolejne koszenie. Wziąłem worek oraz rękawice i sam posprzątałem działkę. Mam nadzieję, że mieszkający tam Książę Anonim, który ostatnio wypowiadał się w TKK, zrobi któregoś dnia to samo! Podnieść kilka papierków to nie jest wielki wyczyn!" - mówił dziś starosta. Więcej w materiale wideo.