Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tamborski kołobrzeg

Po czwartkowej informacji w Telewizji Kablowej Kołobrzeg, w której pokazano zaśmiecony i zaniedbany teren, który w imieniu Skarbu Państwa zarządza Powiat Kołobrzeski, do akcji wkroczył Tomasz Tamborski. Chodzi o teren zielony przy wspólnocie mieszkaniowej przy ulicy Koszalińskiej pomiędzy ulicą Myśliwską i Bocianią. O problemach związanych z utrzymaniem porządku opowiadał Andrzej Gall, mieszkaniec wspólnoty. Wskazywał, że jak trzeba było postawić rusztowania, cele remontu elewacji budynku wspólnoty, to było wiadomo, kto ma wziąć pieniądze za zajęcie terenu, ale jak trzeba sprzątać, to nie ma komu. - Osiągnęliśmy już dużo, ponieważ starosta wyszedł na trawnik, czyli wyszedł zza biurka. Jeszcze jeden kok musiałby uczynić, żeby podejść do tej działki, o której mówimy i wtedy moglibyśmy rzeczowo porozmawiać - mówił Andrzej Gall.

Tomasz Tamborski dziś pojawił się przy ulicy Koszalińskiej i posprzątał teren. Jak mówi, środki na to przekazuje wojewoda i jest to 4 tysiące złotych rocznie. Sprząta Zieleń Miejska. "Od 2011 roku wielokrotnie występowaliśmy do wspólnoty, żeby uregulować sposób korzystania z tej nieruchomości. Proponowaliśmy umowę dzierżawy, a później sprzedaż z 95% bonifikatą, za zgodą wojewody, na polepszenie warunków. Wnioskowaliśmy również do wojewody o zwiększenie środków na gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa. Niestety środki, które otrzymujemy, nie zaspokajają wszystkich potrzeb.Teren sprzątany jest przez Zieleń Miejską co 2 tygodnie. W czerwcu odbyło się również koszenie trawy, a w tym miesiącu zleciliśmy strzyżenie żywopłotu i kolejne koszenie. Wziąłem worek oraz rękawice i sam posprzątałem działkę. Mam nadzieję, że mieszkający tam Książę Anonim, który ostatnio wypowiadał się w TKK, zrobi któregoś dnia to samo! Podnieść kilka papierków to nie jest wielki wyczyn!" - mówił dziś starosta. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama