25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Czesław Klimczak zastąpił Włodzimierza Adama w Radzie Fundacji "Bezpieczny Powiat". Dziś odbyło się walne zebranie tej ważnej organizacji w powiecie.

Zarząd fundacji otrzymał dziś absolutorium za działalność w 2010 roku. W tym czasie fundacja skupiła się na doposażeniu kołobrzeskiej Policji, strażaków w Kołobrzegu, Rymaniu, Starninie i Dygowie, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej, Społecznej Straży Rybackiej i Koła Łowieckiego "Rybitwa". Fundacja wydała środki w wysokości ponad 80 tysięcy złotych. Najważniejszą rzeczą w działalności Fundacji było dołożenie kwoty 10 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla kołobrzeskich strażaków.

Dokonano również zmian w Radzie Fundacji. Nowym przewodniczącym został Czesław Klimczak, członek Zarządu Powiatu. Zastąpił Radnego Włodzimierza Adama, który nie startował w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

fundacja "Bezpieczny Powiat" istnieje od 2002 roku. Jej celem jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście i gminach powiatu kołobrzeskiego. Zarząd Fundacji przypomina, że mieszkańcy mogą wpłacać 1% swojego podatku na konto:
Fundacja Bezpieczny Powiat
Bank PEKAO S.A. O/Kołobrzeg 20 1240 6508 1111 0000 5407 8024
Nr KRS 0000080850

W 2010 roku w ten sposób fundacja pozyskała 3183 zł.