28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

sunrise kołobrzeg

Komunikacja na Sunrise Festival przerosła zarówno organizatorów imprezy, ale także służby. Sobotni sztab, który zebrał się u Anny Mieczkowskiej jest tego najlepszym przykładem. Natomiast nie budzi wątpliwości, że po piątkowych doświadczeniach było to rozwiązanie słuszne, które stało się także odpowiedzią na część bolączek. Podczele jest terenem dość wymagającym, jeśli idzie o organizację imprez i rozwiązania komunikacyjne są jego największą piętą achillesową. Tak było też w tym przypadku, pomimo, że organizatorzy zabezpieczyli komunikację po swojej stronie. Dlatego bardzo dobrą decyzją prezydent Anny Mieczkowskiej było uruchomienie nocnych autobusów Komunikacji Miejskiej. Pozwoliło to uniknąć wypadków i zdarzeń, które mogły medialnie zepsuć letni wizerunek Kołobrzegu. Autobusy zbierały uczestników festiwalu, zawoziły ich do Podczela, a w nocy skutecznie transportowały ludzi do Kołobrzegu. – To była sytuacja awaryjna i taka też była nasza decyzja, aby rozwiązać problem. Obecnie trwa szacowanie kosztów i rozmawiamy, jak będą one pokrywane – tłumaczy Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta.

Z naszych informacji wynika, że koszty uruchomienia dodatkowych autobusów do Podczela mogły wynieść ok 30-40 tysięcy złotych. Obecnie, trwa również wstępne podsumowywanie imprezy i tego, co będzie trzeba poprawić za rok. Dziś już wiadomo, że uczestnicy festiwalu chcieli bawić się w kołobrzeskiej dzielnicy na lotnisku, ale nocowali w Kołobrzegu i okolicy. Muszą więc mieć zapewniony skuteczny i zorganizowany transport do i z Podczela. Warto również podkreślić, że poza ścieżką rowerową i plażą, Podczele nie ma innego pieszego połączenia z samym miastem. Wzdłuż drogi krajowej nr 11 do tej pory nie zbudowano chodnika, który kończy się po stronie kołobrzeskiej na wysokości „Bastionu”.

W całej sprawie, najważniejsze jest to, że podczas imprezy nikomu nic się nie stało i nie było żadnego wypadku na drodze krajowej nr 11. To był pierwszy festiwal w Podczelu i nie budzi wątpliwości, że po tegorocznych doświadczeniach muszą zostać wyciągnięte wnioski, zarówno przez organizatorów, służby, jak i władze miasta.

sunrise kołobrzeg