19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

bieńkowski kołobrzeg

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu Kołobrzeskiego przebiegała pod znakiem sporu o pracę Komisji Rewizyjnej. Szef Klubu Prawo i Sprawiedliwość, Henryk Bieńkowski, skarżył się na jakość pracy tej komisji i miał wątpliwości co do uczciwości pracy jej członków z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Szefem komisji jest radna Wioletta Dymecka, członkini Klubu SLD.

Poszło o sprawę kontroli w jednej ze szkół. Wniosek o kontrolę złożył radny Bieńkowski, ale przewodnicząca Wioletta Dymecka wyznaczyła do kontroli radnego Roberta Jaruzela i siebie. Jak sama mówi, chciała wziąć udział w tej pierwszej kontroli, zwłaszcza, że była dość prosta. Ale takie działanie oburzyło radnego Bieńkowskiego. Dał temu wyraz na posiedzeniu komisji i podczas dzisiejszych obrad. Zwłaszcza, że radny PiS chciał także kontroli doraźnej w Starostwie w zakresie środków dla NGO. Kontroli na razie nie będzie, a sprawą zajmie się komisja. Dyskusja jednak zaczęła wymykać się spod kontroli. W pewnym momencie, z ust radnego Bieńkowskiego padło stwierdzenie: "Pani się zawsze posługuje kłamstwem". Chodziło o to, że według radnego, on nie wątpił w uczciwość radnych, ale według niego, radni podczas kontroli dokonują różnej interpretacji dokumentów i radni PiS chcieli w ramach zespołów brać udział w samej kontroli, bo PO i SLD mają większość w komisji i mogą, co chcą wyrzucić z protokołu. Zapytaliśmy radną Dymecką, czy czuje się obrażona przez szefa Klubu PiS, na co ta odpowiedziała, że jest jej przykro i kto słyszał, o czym była mowa na sesji, ten może wyrobić sobie zdanie, zwłaszcza, że to nie pierwszy raz się tak dzieje.

Po sesji, radny Henryk Bieńkowski i Barbara Aściukiewcz poinformowali, że rezygnują z pracy w Komisji Rewizyjnej. - Ta rezygnacja wynika z tego, że jest stosowany jednoznaczny i wulgarny ostracyzm wobec nas, jako członków komisji. Polega to na tym, że nasze pomysły na kontrole, a mamy dużo wiedzy od pracowników powiatu i obywateli o wielu nieprawidłowościach, chcielibyśmy przeprowadzać te kontrole, ale jesteśmy blokowani przez Komisję Rewizyjną, którą kieruje pani Wioletta Dymecka - mówił Bieńkowski. Więcej w materiale wideo.