29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

kołobrzeg śmieci
Trwa wyjaśnianie przez radnych sprawy rozwiązania umowy na wywóz odpadów przez firmę ATF. Jak mówi radna Izabela Zielińska, temat ten stanie na najbliższym posiedzeniu Komisji Budżetowo-Gospodarczej. Chodzi o wyjaśnienie, dlaczego, pomimo informowania firmy ATF o nieprawidłowościach w wykonywaniu usługi, wbrew umowie nie wyliczyła, ale jeśli wyliczyła, dlaczego nie ukarała wykonawcy za nieprawidłowo wykonywaną umowę. - Na komisji, naczelnik wydziału powiedział, że firma ATf odcięła urząd od możliwości monitorowania systemu odbioru komunalnych z nieruchomości i to był powód. Tymczasem z odpowiedzi na moją interpelację wynika coś innego, że urząd nie mógł obliczyć kar umownych, choć one się pojawiły, tylko i wyłącznie dlatego, że ten okres rozliczeniowy nie został zamknięty - mówi Izabela Zielińska, szefowa komisji. Wskazuje ona, że przez takie a nie inne rozwiązanie umowy, magistrat sam pozbawił siebie możliwości naliczenia kar. - W mojej ocenie, jest to działanie na niekorzyść budżetu miasta - dodaje Zielińska i wskazuje, że jeśli pracownicy urzędu tego nie wyjaśnią, sprawa trafi do rzecznika dyscypliny finansów publicznych.