Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  ***

50 osób walczyło o jedno miejsce

51 osób walczyło dziś w konkursie na wolne miejsce pracy w Starostwie Powiatowym. Nie znają zarobków, często też są bez kwalifikacji, chcą pracować.

Młodszy referent w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami - to stanowisko wzbudziło niebywałe zainteresowanie. Wymagania podstawowe: wykształcenie co najmniej średnie, zdolność do czynności prawnych, niekaralność. Co takiego trzeba będzie robić? Obsługiwać m.in. internetowe zgłoszenia prac geodezyjnych. Co takiego jest atrakcyjnego w tej pracy? Zapytaliśmy o to kandydatów na stanowisko młodszego referenta. Odpowiedź najczęstsza, to sama praca. Stabilna, 8 godzin, 5 dni w tygodniu, socjal.

Okazuje się bowiem, że jest coraz większy problem ze znalezieniem pracy w Kołobrzegu, zwłaszcza pracy biurowej, często także dla osób z wyższym wykształceniem. Niestety, wiele osób nie ma szans na zatrudnienie, nie tyle ze względu na wykształcenie, czy doświadczenie zawodowe, ale brak umiejętności obsługi wymaganych aplikacji, pomimo, że takie wymaganie jest zamieszczone w ogłoszeniu. - Wiele osób przyszło na rozmowę kwalifikacyjną, ale nie spełniało warunków dodatkowych, a więc nie orientowało się czy nie miało doświadczenia w zakresie systemów do prowadzenia zasobu geodezyjno-kartograficznego - mówi Jerzy Leszczyński, sekretarz Starostwa Powiatowego.