Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  ***

Jesteś ofiarą przestępstwa?

Od 21 do 25 lutego tradycyjnie obchodzony jest Tydzień Ofiar Przestępstw. Sąd, prokuratura i policja świadczą bezpłatne porady i pomagają pokrzywdzonym.

po raz czwarty z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości prokuratury, sądy przy współpracy organizacji pozarządowych będą bezpłatnie udzielały wszechstronnych porad pokrzywdzonym ofiarom przestępstw. W Kołobrzegu pomoc można uzyskać w Prokuraturze Rejonowej w godzinach 9-14, w Komendzie Powiatowej Policji w godzinach 10-18, a także w Sądzie Rejonowym. Jak zaznaczają przedstawiciele poszczególnych instytucji, nie są to porady prawne dla zainteresowanych, ale konkretna pomoc dla osób, które są ofiarami przestępstw, na przykład przemocy w rodzinie. Warto dodać, że w ubiegłym roku największe zainteresowanie dotyczyło kwestii alimentów.