Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  ***

Miasto zdobędzie nowe nabrzeże

Zarząd Portu szykuje się do zakupienia około 150 metrów nabrzeża. Wartość inwestycji to 10 milionów złotych. Pieniądze mają pochodzi z Unii Europejskiej.

Tysiąc złotych za metr kwadratowy terenu w porcie - na tyle wyceniana jest transakcja pomiędzy Zarządem Portu Morskiego a spółką Superfish, która jest właścicielem 150 metrów Nabrzeża Postojowego. Ostatni raz, takiego zakupu miasto dokonało przejmując Port Handlowy od Skarbu Państwa.

Miejska spółka, obok samego nabrzeża, nabędzie także ogromny plac składowy oraz budynki i magazyny o łącznej powierzchni przekraczającej 2000 metrów kwadratowych. 10 milionów złotych ma pochodzić ze środków unijnych na 100% wartości inwestycji. Jak powiedział naszemu portalowi radny Jacek Woźniak, jest to bardzo ważny zakup dla miasta. - Nie tylko zwiększy się ilość miejsc postojowych w porcie w ofercie naszej spółki, ale uzyskamy nowe nieruchomości i plac składowy, a to wszystko zostanie szybko zagospodarowane - dodaje radny.