29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

plewko woźniak kołobrzeg

Krzysztof Plewko, radny Rady Miasta z Klubu Prawo i Sprawiedliwość, podczas dzisiejszej konferencji prasowej podsumował swoją pracę w Komisji Rewizyjnej Rady Miasta i uzasadniał, dlaczego z niej zrezygnował. Mówił o prowadzonych kontrolach w Urzędzie Miasta oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i rekreacji oraz odkrytych tam jego zdaniem nieprawidłowościach. Opowiadał o zgłaszaniu wielu złych rzeczy, które się tam działy prezydentowi i innym instytucjom.

Plewko odniósł się także do spraw mieszkaniowych i zaczął zarzucać różne działania byłemu już zastępcy prezydenta Jacka Woźniaka. Chodziło o to, że mieszkania dostawały 20-letnie w momencie wpisywania się na listę mieszkaniową osoby, w pełni zdrowe i mieszkające w 3-pokojowym mieszkaniu. Plewko stawiał zarzuty Woźniakowi, gdy na konferencji prasowej pojawił się sam Jacek Woźniak. Gdy Plewko skończył, Woźniak dał mu szansę, aby się z tego wycofał... co też Krzysztof Plewko zrobił (więcej w materiale wideo). Woźniak odpowiedział też na pytania dziennikarzy. Przypomniał, że o miejsce na liście mieszkaniowej mogą się starać osoby, które skończą 18 lat, a nie nawet 20, bo to ich konstytucyjne prawo. Mieszkania były przydzielane w trybie wielostopniowym, łącznie z decyzjami Komisji Mieszkaniowej, co w większości przypadków zatwierdzał on osobiście. Woźniak przypomniał, że od dłuższego czasu zgłaszał fakt, że zastępca prezydenta powinien być poza Komisją Mieszkaniową i powinna mieć ona jak najbardziej społeczny charakter. - Rozmawialiśmy o tym z prezydentem i ustaliliśmy, że najpierw zostanie opracowana polityka mieszkaniowa, a potem zmienimy regulamin komisji - wyjaśniał Woźniak.

Na konferencji prasowej, zarówno Plewko jak i dziennikarze pytali o kwestie kompetencji Jacka Woźniaka jako zastępcy prezydenta w zakresie przydzielania mieszkań. Kompetencje te miał formalnie zarówno prezydent, jak i jego zastępca, choć ten ostatni podejmował je w przytłaczającej większości przypadków. Ale to bez znaczenia. W trakcie kontroli ani Krzysztof Plewko, ani dziś dziennikarze, którzy na upoważnienie prezydenta dla Woźniaka się powoływali, nie zauważyli, że zostało ono podpisane faksymile. A to oznacza, co mówił onegdaj na konferencji prasowej sam Krzysztof Plewko, że jest ono z mocy prawa nieważne. Krzysztof Plewko dowiedział się o tym od naszej redakcji. Jacek Woźniak był tym zdziwiony tak samo jak były członek Komisji Rewizyjnej. Do sprawy powrócimy...