29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

paśka-koschel kołobrzeg

Kandydatka popierana przez PO i nieoficjalnie wymieniana jako osoba mogąca być zastępcą Anny Mieczkowskiej, Ewa Paśka-Koschel, w ciszy powróciła jako dyrektor do Szkoły Podstawowej Nr 7. W ciszy, bo Urząd Miasta nie wydał w tej sprawie nawet komunikatu. A to magistrat Paśka-Koschel poinformowała, że nie zamierza się odwoływać od kary nagany z wpisem do akt, choć we wrześniu naszemu portalowi mówiła, że z karą się nie zgadza i się odwołuje (przeczytaj). W kwietniu, Paśkę-Koschel, zawiesił prezydent Janusz Gromek. Jej sprawą zajęła się rzecznik dyscyplinarny.Teraz już prawomocna kara skutkuje skutkuje tym, że przez 3 najbliższe lata nie będzie mogła być dyrektorem szkoły, bo nie będzie mogła wystartować w konkursie. W SP7 taki konkurs będzie w przyszłym roku. Sprawa ma związek z uczennicą, która napisała felieton na konkurs. Pisaliśmy o tym na Miastokolobrzeg.pl (przeczytaj). Nie chodzi jednak o samą sytuację pomiędzy uczennicą a dyrektorką w związku z tekstem dziennikarskim, ale o oświadczenie, jakie ukazało się na stronie szkoły. Sprawą zajęło się Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Dyrektorce stawiany był jej zarzut uchybienia godności zawodu nauczyciela polegających na dopuszczeniu do opublikowania na stronie internetowej szkoły stanowiska szkoły, a także stanowiska w "Gazecie Kołobrzeskiej"  i oświadczeniu dyrektora szkoły, wraz z informacją o sytuacji jednej z uczennic, jej relacji z rówieśnikami, co stanowić miało ujawnienie danych poufnych związanych z udzieloną pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

Co stało się, że Paśka-Koschel nie odwołała się od orzeczonej wobec niej kary? Wysłaliśmy jej smsem pytania, ale nie odpowiedziała. Skontaktowaliśmy się ze szkołą, połączono nas z dyrektorką, ale zostaliśmy rozłączeni. Potem, poinformowano nas, że dyrektorka prowadzi zajęcia. Poprosiliśmy o kontakt. Kontaktu nie było. Zadzwoniliśmy. I usłyszeliśmy, że komentarza nie będzie, bo to prywatna sprawa Paśki-Koschel. Jako osoba publiczna i kandydatka do samorządu, i okazując to w arogancki sposób nie zamierzała rozmawiać o sprawach publicznych, a nie jej prywatnych. Dyrektorkę zdenerwowały pytania o jej zastępcę, Małgorzatę Kałużną. W szkole wiele osób wiedziało, że gdy tylko Paśka-Koschel wróci do pracy, Kałużna odejdzie. - Są osoby, które nie chcą niszczyć swojego nauczycielskiego autorytetu w starciu z panią dyrektor. Za panią dyrektor stoi partia a renoma szkoły jest jaka jest - mówi nam jedna z nauczycielek. Małgorzata Kałużna zrezygnowała z funkcji zastępcy i zmieniła miejsce pracy. Przeniosła się do Szkoły Podstawowej Nr 8. Nauczyciele, którzy z nami rozmawiali, wskazują, że to będą trudne miesiące. - Jakoś się przemęczymy - słyszymy. Ale Paśka-Koschel zaprzecza, że zastępca dyrektora odeszła z jej powodów. Jak mówi, te powody są znane i to są zupełnie inne powody.

Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta podkreśla, że wobec zakończenia procedury dyscyplinarnej, Ewa Paśka-Koschel musiała zostać przywrócona do pracy. Nie ma obecnie powodów, aby usuwać ją z funkcji dyrektora. Obecnie, zastępcą dyrektora SP7 została katechetka, Agnieszka Bieniak.