6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie Oddziału Pediatrycznego Szpitala Regionalnego. Na remont tej części szpitala personel i mali pacjenci czekaj dość długo.

Oficjalnie 20 stycznia zaczął pracować po remoncie Oddział Pediatryczny. Dopiero jednak dzisiaj odbyło się jego oficjalne otwarcie. Jak powiedział dyrektor Janusz Olszewski, inwestycja, która pochłonęła ponad 700 tysięcy złotych, była możliwa dzięki zaangażowaniu pracowników Zakładu Opieki Zdrowotnej, ale przede wszystkim właściciela, którym jest Urząd Marszałkowski.

Wyremontowano sale chorych oraz korytarze, wymieniono instalacje i zmodyfikowano ich funkcjonowanie. Na oddziale pojawiło się również nowe wyposażenie. Cała inwestycja cieszy zwłaszcza rodziców, których dzieci przebywają na leczeniu w szpitalu. Dziś na oddziale było ich ponad 20. Te trudne chwile, gdy maluchy muszą walczyć z chorobami w leczeniu zamkniętym, będzie można teraz znosić znacznie łatwiej. Jak przypomniał dziś ojciec Bogdan, kapelan szpitala, dzięki temu całemu wkładowi pracy, jaki pochłania remont szpitala, jest to placówka nowoczesna, która cieszy mieszkańców, bo pozwala im dbać o zdrowie i zapewnia bezpieczeństwo. O tym przy oddawaniu takich inwestycji należy szczególnie pamiętać.