Few Clouds

0°C

Kołobrzeg

7 lutego 2023    |    Imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor
7 lutego 2023    
    Imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wszystko wskazuje na to, że to obecny prezes Komunikacji Miejskiej zostanie zastępcą prezydenta Janusza Gromka. Urząd Miasta milczy w tej sprawie.


Z naszych dobrze potwierdzonych źródeł wynika, że prezydent Gromek po niemal 2 miesiącach zastanawiania się wybrał wreszcie swojego zastępcę do spraw gospodarczych. Obyło się w tej sprawie nawet bez konkursu. Kandydatura Andrzeja Olichwiruka pojawiła się w połowie stycznia, razem z osobą Zenona Malinowskiego, choć została zniwelowana przez Jerzego Wolskiego, który jak wszystko jednak na to wskazuje, zastępcą Gromka nie będzie. Prezydent postawił na Olichwiruka.

Andrzej Olichwiruk to znana postać w Kołobrzegu. Prezesem Komunikacji Miejskiej został w 2004 roku (od 2003 roku był przewodniczącym rady nadzorczej spółki). Wówczas był przedstawicielem Platformy Obywatelskiej w układzie tak zwanego PO-PiS, który rządził miastem. Za czasów rządów Centroprawicy zawiesił członkostwo w Platformie. Pomimo zmiany prezydenta w 2006 roku, dalej pełni funkcję prezesa. Wraca do Platformy Obywatelskiej, ale wcześniej zostaje członkiem konkurencyjnego dla Centroprawicy stowarzyszenia Kołobrzeska Prawica. Pierwotnie, jego przewodniczącym był Artur Mackieiwcz. Dziś tę funkcję pełni Tomasz Tamborski.

Andrzej Olichwiruk ma 47 lat, wykształcenie wyższe techniczne. Opinie środowiska gospodarczego na jego temat w okresie, gdy jego kandydatura na zastępcę prezydenta do spraw gospodarczych, były pozytywne. Oczywiście, jeżeli zostanie zastępcą prezydenta, to dopiero okaże się, jak sobie poradzi w nowej roli. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych bezskutecznie startował na radnego Rady Gminy Kołobrzeg. Minął się z mandatem: przy 3 miejscach w radzie, zajął 4 pozycję. Zabrakło mu 19 głosów.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama