19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

stadion kołobrzeg

Dziś nastąpiło długo wyczekiwane otwarcie stadionu lekkoatletycznego przy I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania stadionu. Podsumował również realizację całej inwestycji pn. „Modernizacja stadionu lekkoatletycznego w Kołobrzegu – KAT. VA”.

Koszt inwestycji to 7.778.888 zł

3.778.888 zł - wkład własny Powiatu Kołobrzeskiego,

3.000.000 zł - dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki,

1.000.000 zł - dotacja celowa z Gminy Miasto Kołobrzeg.

Zakres inwestycji obejmował przebudowę stadionu lekkoatletycznego wraz z infrastrukturą i obiektami towarzyszącymi, o standardzie pozwalającym na uzyskanie certyfikatu IAAF i świadectwa PZLA kategorii - VA. Stadion oba te certyfikaty otrzymał.

Wykonawcą inwestycji była Firma "TAMEX" OBIEKTY SPORTOWE S.A. z Warszawy.

Stadion lekkoatletyczny wyposażony jest w:

- bieżnię lekkoatletyczną okrężną o długości 400 metrów (6 torów okrężnych i 8 torów prostych),
- rów z wodą do biegu z przeszkodami na 3 000 metrów,
- skocznię wzwyż,
- jednostronną i jednościeżkową skocznię o tyczce,
- dwukierunkową, dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku,
- dwa rozbiegi do rzutu oszczepem,
- dwie rzutnie do pchnięcia kulą,
- rzutnię do rzutu dyskiem i młotem,
- obiekty rozgrzewkowe,
- trybuny o łącznej ilości miejsc siedzących 522 szt.,
- stanowisko dla sędziów i komentatora,
- wiatę przeszkloną dla sędziów, komentatora i na sprzęt pomiarowy wym. 2,6x4m,
- schodki sędziowskie,
- wjazd dla służb ratowniczych.

Podczas otwarcia stadionu i nadania imienia Michała Barty, nastąpił również cały rytuał olimpijski: wprowadzenie flagi, zapalenie znicza olimpijskiego oraz wręczenie kółek olimpijskich. Gościem honorowym otwarcia był Tomasz Majewski wiceprezes PZLA.