29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

dymecka kołobrzeg

W dzisiejszych "Rozmowach z widokiem na", kołobrzescy radni skrytykowali prezydenta za to, że nad rzeką stanie rzeźba "Gupiki", bo takie przezwisko otrzymała już instalacja za 80 tysięcy złotych. Jacek Woźniak wskazał, że powstanie ona na dawnych wychodku dla psów, ale radni Rady Miasta w swoich ocenach poszli jeszcze dalej. Radny Henryk Bieńkowski wskazał, że koncepcja zagospodarowania tego miejsca przewidywała deptak i ławki, a nie rzeźbę. - To powinien być jakiś spójny program małej architektury dla naszego miasta, przyjęty w drodze uchwały przez radę, przedyskutowany, żebyśmy wiedzieli co, gdzie i jakiego rodzaju, a na dzień dzisiejszy to od Sasa do Lasa - mówi Bieńkowski i proponuje, żeby na placu przed urzędem zrobić skwer rzeźb. - Będzie bezpieczniej - dodał były prezydent, wskazując, że KOD się martwi, bo nie będzie miał jak na tej rzeźbie zawiesić koszulkę.

Pomysł rzeźby nad Parsętą jest także nie do przyjęcia dla radnego Krzysztofa Plewko. - Prezydent lubi robić konkursy, lubi robić wizualizacje, to tej wizualizacji powinniśmy się trzymać. A był konkurs, to teraz ogłosił nowy konkurs na to samo miejsce i jest nowa koncepcja. To jest pomieszanie z poplątaniem - mówi radny PiS. Rada Wioletta Dymecka wskazywała, że świetnie sprawdziły się krzesła Wiktora Szostało. - Miejsce takie jak okolice Parsęty, to powinno być miejsce, gdzie można sobie spokojnie usiąść, posiedzieć, wypocząć czy spędzić jakoś czas. Jeśli to znowu ryby fruwające czy tam błyszczące, to wieś tańczy i śpiewa. Generalnie brakuje w tym mieście to, o czym była parę razy mowa - kogoś kto by widział, jak ma w tym mieście wyglądać zieleń - podsumowała była przewodnicząca Rady Miasta i dodała: - Być może przy prezydencie Januszu Gromku jest trudno się z czymś przebić. Tak decyduje i tak się dzieje, jak on chce - skwitowała Dymecka.