19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

policja kolobrzeg

Dzielnicowi jako policjanci „pierwszego kontaktu” cieszą się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. To właśnie ich, jako pierwszych obywatele informują o zagrożeniach. Tak było i tym razem. Na początku tygodnia funkcjonariusze zweryfikowali sygnał o prawdopodobnym miejscu pobytu zaginionej 15-latki z powiat gryfickiego. Oprócz zaginionej nastolatki znaleźli blisko 250 gramów narkotyków. W tej sprawie zatrzymany został 32-latek.

Kołobrzescy dzielnicowi na podstawie informacji od mieszkańców, pojechali do jednego z mieszkań znajdujących się na terenie miasta, aby sprawdzić, czy nie przebywa tam zaginiona 15-latka. W wynajętym mieszkaniu zastali zaginioną dziewczynę i 32-letniego mężczyznę. W trakcie interwencji policjanci przy mieszkańcu powiatu gryfickiego znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu. Z uwagi na podejrzenie, iż w mieszkaniu, w którym przebywał 32-latek, mogą znajdować się zabronione prawem substancje, na miejsce został wysłany przewodnik z psem służbowym. Czworonożny funkcjonariusz – wyspecjalizowany do poszukiwania narkotyków, szybko znalazł kolejne porcje narkotyków. Łącznie w mieszkaniu, które zajmował 32-latek policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 226 gramów marihuany oraz 0,42 grama mefedronu.

Mężczyzna został zatrzymany, a zaginiona 15-latka trafiła do opiekunów prawnych. Po przeprowadzonych czynnościach mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, 32-latek został tymczasowo aresztowany i najbliższe tygodnie spędzi za kratkami. Do tej sprawy kołobrzescy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby. Mieszkańcy powiatu gryfickiego zatrzymani zostali w związku z zabezpieczonymi zabronionymi substancjami znalezionymi w wynajmowanym przez 32-latka mieszkaniu.