29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

skwer pionierów kołobrzeg

Maciej Bejnarowicz, niezależny kandydat na prezydenta Kołobrzegu popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, uważa, że lokalizacja pomnika smoleńskiego i katyńskiego na Skwerze Pionierów nie jest złym pomysłem, zwłaszcza w obliczu obietnic składanych przez samorządowców. Skoro jednak kołobrzeżanie chcą mieć tam miejsce rekreacji, dlaczego mają się ograniczać obecnością miejsca pamięci? Maciej Bejnarowicz ma w tej sprawie swoje zdanie i przynajmniej jedna kwestia w temacie tego, jak będzie wyglądał Kołobrzeg, gdy to on wygra wybory, jest już znana. A więcej? A więcej można dowiedzieć się już dziś, 25 lipca, w audycji "Rozmowy z widokiem na..." w Radio Kołobrzeg po godzinie 10... Gospodarzem audycji jest Piotr Rybczyński.

Po naszej publikacji, otrzymaliśmy oświadczenie Macieja Bejnarowicza:
Mam jasne i sprecyzowane poglądy na wiele spraw dotyczących problemów społeczno-politycznych. Nie wstydzę się ich. Nie są to poglądy przeciwko komuś i czemuś.  W trakcie udzielonego wywiadu w odniesieniu do pomnika smoleńskiego powiedziałem jednak rzeczy znacznie istotniejsze. Po pierwsze: prezydent nie jest od narzucania swoich poglądów innym czyli rządzenia lecz zarządzania w interesie miasta dlatego nie powinien robić niczego wbrew woli mieszkańców. Po drugie: z interpretacji mojej wypowiedzi wynika, że Pomnik Smoleński na placu Pioniera jest przesądzony co jest po prostu nieprawdą. Po trzecie: jest wiele istotniejszych spraw i problemów do rozwiązania w Kołobrzegu niż np. in vitro czy pomnik smoleński. Zamieszczam moje oświadczenie, bo jestem pewien, że część naszych mieszkańców z braku czasu i możliwości nie miała okazji wysłuchać naszego wywiadu. Polecam i dziękuję za taką możliwość.

A teraz przyjrzyjmy się co powiedział Maciej Bejnarowicz, na konkretnie zadane pytanie o to, czy jest za powstaniem pomnika smoleńskiego na Skwerze Pionierów i co zrobi wobec podzielonego głosu mieszkańców:
- No przede wszystkim na pewno bym zwrócił uwagę na to, co zrobiono w tej sprawie wcześniej. Ja w tej chwili państwu nie odpowiem na to pytanie, dlatego, że nie znam uwarunkowań, jakie będą po wyborach. To znaczy, krótko mówiąc, mogę jedną rzecz państwa zapewnić, że nie będzie to przedmiotem najistotniejszym działań i decyzji prezydenta, dlatego, że na terenie miasta, jest cały szereg problemów znacznie ważniejszych z punktu widzenia mieszkańców, niż pomnik smoleński. Nie poznacie państwo odpowiedzi na ten moment, bo to będzie kwestia ważenia po wyborach. Ja osobiście, gdybym rządził Kołobrzegiem, byłbym za postawieniem pomnika smoleńskiego, ale ponieważ powiedziałem, że będę zarządzał miastem, a nie rządził, więc nie będę narzucał swojej woli większości mieszkańców.

Maciej Bejnarowicz jasno powiedział, że gdyby rządził Kołobrzegiem, byłby za postawieniem pomnika. Nie ma tu żadnej nieprawdy, a jedynie ślizganie się kandydata z odpowiedzią, która jego ugrupowaniu mogłaby być nie po myśli politycznej (PiS jest za pomnikiem na Skwerze Pionierów), za to większość kołobrzeżan ma w tej sprawie wyrobiony jasny pogląd i jest przeciwko. Maciej Bejnarowicz, zaczynając kampanię wyborczą pokazuje, że nie ma poglądów w wielu kołobrzeskich sprawach. Ludzi nie interesuje, jakie poglądy ma kandydat, ale co faktycznie zamierza w zderzeniu z poglądami innych robić, gdy będzie prezydentem. Maciej Bejnarowicz twierdzi, że jest niezależny. Na razie wiemy, po udzielanych odpowiedziach, że jest bezbarwny.

Fot. tworzymydronem.pl

Bejnarowicz za budową pomnika smoleńskiego