29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Zielińska odchodzi z PO i ujawnia... [wideo]

Podczas dzisiejszego briefingu, radna Izabela Zielińska poinformowała, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i odchodzi z Klubu PO w Radzie Miasta. - Byłam członkiem PO 10 lat i nigdy jeszcze nie było tak złej atmosfery,takiego chaosu, dezinformacji i braku dialogu pomiędzy Zarządem PO a radnymi i członkami PO. Można zaobserwować totalny chaos przywódczy Marka Hoka, gdzie PO została podzielona, ale też odchodzą i będą odchodzić wartościowi ludzie.

To nie koniec wytyków pod adresem Hoka, ale także pozostałych członków zarządu partii. - Zarząd PO, nie podjął uchwały i nie rekomendował radnych PO w wyborach samorządowych. To burzy budowę i przygotowanie się do wyborów samorządowych. Brak kompetentnych decyzji powoduje totalny chaos.

Zielińska skrytykowała działalność lidera PO - Marka Hoka wskazując głęboki kryzys przywódczy w partii. Zarzuciła mu upolitycznianie decyzji radnych i uchwał dla miasta. Przykładem mają być uchwały śmieciowe. - Nie godzę się na to, żeby jakakolwiek decyzja zarządu zmuszała mnie do podejmowania decyzji politycznych, bez patrzenia na aspekt gospodarczy czy społeczny. Przypominają mi się słowa pana Bogdana Błaszczyka, który powiedział, że nie Jacek Woźniak był problemem dla PO, ale problemy wewnętrzne w samej PO. Żadne uwagi, żadne wskazówki nie spowodowały tego, aby te problemy rozwiązywać. Nastąpił kompletny brak dialogu. Była na Zarządzie Po razem z kolegami PO. Nie godzę się na odbieranie mi głosu i uniemożliwianie mi wypowiadanie się w ważnych sprawach.

Była już radna PO stwierdziła, że Marek Hok rozgłaszał już wcześniej, że jest jedną z trzech osób, które miały zostać usunięte z PO. Wskazuje, że być może na listach PO, czy też Kołobrzeskich Razem, gdzie teoretycznie liderem jest Anna Mieczkowska, brakuje dla niej miejsca. - Zabrakło odwagi cywilnej, żeby ze mną rozmawiać - mówi Zielińska.

Izabela Zielińska poinformowała na koniec, że w kolejnych wyborach wystartuje z listy Jacka Woźniaka.