29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Miasto podpisało umowę na odbiór śmieci

Spółka ATF podpisała umowę z miastem Kołobrzeg na odbiór i transport odpadów komunalnych. Zgodnie z zawartą umową 2 lipca br. spółka rozpocznie odbiór odpadów, a jeszcze w tym tygodniu zacznie podstawiać własne pojemniki dla kołobrzeskich nieruchomości. ATF obsługiwać będzie około 3 tysiące punktów odbioru, co oznacza podstawienie blisko 9 tys. pojemników na odpady. O szczegółach, sposobie oraz harmonogramie odbioru mieszkańcy będzie wkrótce informować mieszkańców miasta Kołobrzeg m.in. za pośrednictwem mediów.

Zgodnie z warunkami przetargu rozpisanego przez miasto, ATF nie będzie odbierać od mieszkańców Kołobrzegu wszystkich odpadów, ale trzy z pięciu frakcji, czyli: tworzywa sztuczne i metale, odpady biodegradowalne oraz odpady resztkowe. Makulaturę i szkło odbierać ma inny, wskazany przez gminę miasto Kołobrzeg operator. – Cieszymy się, że udało się uzgodnić szczegóły umowy w sposób satysfakcjonujący dla stron, zabezpieczający codzienny komfort mieszkańców Kołobrzegu oraz wizerunek renomowanego kurortu – mówi Agnieszka Fiuk, dyrektor zarządzająca ATF.

ATF to firma rodzinna, działająca w branży gospodarki odpadami od ponad 20 lat, która obsługuje blisko 1/4 województwa zachodniopomorskiego. Oferta złożona przez ATF w przetargu ogłoszonym przez miasto Kołobrzeg była o blisko 2 mln zł tańsza od zaproponowanej przez konkurencję. Na początku czerwca br. Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła, że procedura przetargowa została przeprowadzona prawidłowo, dając tym samym zielone światło do podpisania umowy na odbiór i transport odpadów. Miasto Kołobrzeg zdecydowało, że odpady odbierane przez ATF trafią do zakładu w Korzyścienku pod Kołobrzegiem.