25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Szarłata-Woźniak wyrzucona z Klubu PO

Zarząd powiatowy Platformy Obywatelskiej podjął uchwałę o usunięciu ze struktur swojego klubu w Radzie Miasta radnej Karoliny Szarłaty-Woźniak. Nie znamy powodów tej decyzji zarządu partii. Pomimo kilku prób kontaktu z przewodniczącym Markiem Hokiem, nie udało nam się umówić na spotkanie, aby zadać mu kilka pytań dotyczących sytuacji w kołobrzeskiej PO. Jak mówi Dariusz Zawadzki, szef klubu, informację o usunięciu Szarłaty-Woźniak otrzymał z góry i nie zna powodów, jakimi kierowało się kierownictwo partii.

Jak mówi naszemu portalowi już radna niezależna, nie zna powodów odwołania. Nie złamała żadnego punktu regulaminu, a ukarano ją wyrzuceniem z klubu tylko dlatego, że jej mąż podjął decyzję o starcie w wyborach.

Według nieoficjalnych komentarzy polityków i polityczek PO, w partii dochodzi do paranoi. - Nie wolno nam rozmawiać i wypowiadać się negatywnie, co się dzieje. To jest sianie defetyzmu i można spotkać się z donosem do władz partii - mówi nasze źródło. Radni PO mają być trzymani krótko. Ale, na dziś odmówiono usunięcia Szarłaty-Woźniak z funkcji przewodniczącej Komisji Uzdrowiskowej. Podobno były naciski władz partii także w tej sprawie.