Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Krajowa Izba Odwoławcza orzekła 6 czerwca br., że przetarg na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych gminy Miasto Kołobrzeg został przeprowadzony prawidłowo. KIO przyznało zatem rację Urzędowi Miasta Kołobrzeg, który stał na stanowisku, że wykonawca usługi został wybrany z dochowaniem należytej staranności. Wygrało go konsorcjum firm ATF sp. z o.o. sp.k. oraz Lotof System sp. z o.o, przedkładając najkorzystniejszą ofertę – zarówno pod względem jakościowym jak i cenowym.  Zaoferowana cena jest o blisko 2 mln zł niższa niż zaproponowana przez dotychczasowego wykonawcę - Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu. Zieleń Miejska, skorzystała z przysługującego jej prawa i  zaskarżyła wynik przetargu do KIO. Środowy wyrok jest jednak na korzyść miasta Kołobrzeg i ATF sp. z o.o.

- Podobnie jak władze Kołobrzegu od początku staliśmy na stanowisku, że skarga naszego konkurenta jest bezzasadna. Satysfakcjonuje nas, że KIO przychyliła się do naszej argumentacji. Mamy nadzieję, że dzisiejsza decyzja Izby otworzy nam wszystkim drogę do przygotowania ostatecznego kształtu umowy na odbiór odpadów, abyśmy mogli w najbliższej przyszłości przystąpić do realizacji kontraktu – mówi dyrektor zarządzająca ATF Agnieszka Fiuk. Zapewnia, że ATF jest w pełni przygotowana, aby w najbliższym czasie rozpocząć odbiór odpadów z kołobrzeskich nieruchomości. - Zdajemy sobie sprawę ze specyfiki Kołobrzegu, który w sezonie letnim odwiedza kilkaset tysięcy turystów. Przygotowujemy się do realizacji kontraktu. Pierwotnie rozpoczęcie usługi miało nastąpić w kwietniu. W efekcie procedury odwoławczej jesteśmy w innym miejscu w kalendarzu. Dysponujemy już odpowiednimi pojemnikami na odpady, pojazdami, bazą transportową, wykwalifikowanym personelem oraz materiałami edukacyjnymi. Etap zmiany operatora nigdy nie jest łatwym czasem zarówno dla mieszkańców, jak i wykonawców kontraktów, stąd nasza gotowość do rozmów ze wszystkimi zainteresowanymi tym procesem. Bezkolizyjna zmiana jest przecież w interesie mieszkańców Kołobrzegu – jesteśmy pewni, że komfort mieszkańców i turystów stanowi priorytet nie tylko dla nas, ale też dla pozostałych uczestników tego procesu – podkreśla Fiuk.

ATF zapowiada, że po podpisaniu umowy z miastem uruchomi kampanię informacyjno-edukacyjną, w której wyjaśni jak prawidłowo segregować odpady, jak będzie przebiegać proces wyposażania nieruchomości w pojemniki, a także przedstawi harmonogram odbioru odpadów. Władze spółki podkreślają, że zależy im na tym, aby aktywnie tworzyć lokalny rynek pracy. - Nasz zespół tworzą doświadczeni fachowcy, którzy zapewnią mieszkańcom Kołobrzegu najwyższy standard usług. Jednocześnie z wieloletniego doświadczenia dobrze wiemy, jak wartościowa jest współpraca z osobami, które od podszewki znają teren i specyfikę danej gminy – mówi Agnieszka Fiuk.

ATF to firma rodzinna, zbudowana wyłącznie w oparciu o polski kapitał, działająca w branży od ponad 20 lat.  Aktualnie na podstawie procedury PZP realizujemy usługi odbioru odpadów na rzecz blisko 200 tys. mieszkańców. Obsługujemy blisko 1/4 gmin w województwie zachodniopomorskim. ATF posiada odpowiednie zaplecze techniczne, wyposażenie i doświadczenie, aby w pełni profesjonalnie zorganizować i przeprowadzić zbiórkę odpadów z Miasta-Gminy Kołobrzeg.