18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Podczas spotkania starosty Tomasza Tamborskiego z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kołobrzegu Magdaleną Dąbrówką omówione zostały postępy w trwających remontach na terenie Powiatu Kołobrzeskiego. Przedyskutowano również harmonogram najbliższych inwestycji.

- „Przebudowa drogi powiatowej nr 3300Z – ulicy Karlińskiej do ulicy Lubkowickiej w Gościnie" - zadanie współfinansowane jest ze środków pochodzących z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wartość zadania:  2.813.913,95 zł brutto. Przetarg na realizację zadania wygrała firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo – Inżynieryjnego S.A. z siedzibą w Toruniu. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchni bitumiczna wraz z poszerzeniem do szer. 6 m, obustronne chodniki oraz ścieżka rowerowa z betonowej kostki brukowej. Przebudowane zostaną 3 skrzyżowania, wykonane zostanie odwodnienie i oświetlenie ulicy oraz kanał technologiczny. Obecnie trwają roboty brukarskie oraz bitumiczne. Termin wykonania zadania to koniec czerwca 2018 r.

- „Remont nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 3354Z – ulica Mazowiecka w Kołobrzegu, o powierzchni ok. 5000 m2" - zadanie finansowane w całości ze środków Powiatu Kołobrzeskiego. Wartość zadania: 441.403,95 zł brutto. Przetarg na realizację zadania wygrała firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo – Inżynieryjnego S.A. z siedzibą w Toruniu. Remont odcinka drogi powiatowej ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu od skrzyżowania z ul. Artyleryjską do nowej nawierzchni przed skrzyżowaniem z ul. Wesołą w Kołobrzegu polegać będzie na wykonaniu frezowania nawierzchni, ułożenia geosiatki oraz ułożenia nowej nawierzchni bitumicznej. Termin realizacji zadania to połowa czerwca 2018 r.

- „Przebudowa ulicy Starynowskiej polegającą na budowie ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Michałowskiego/Akacjowa do ul. Obozowej w Kołobrzegu" - zadanie finansowane w całości ze środków Powiatu Kołobrzeskiego. Wartość to 311.238,45 zł brutto. Przetarg na realizację zadania wygrała firma Usługi Transportowe i Roboty Drogowe Zdzisław Drewkowski  z siedzibą w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie wykonany chodnik oraz ścieżka rowerowa, przebudowane zostaną również istniejące zjazdy do posesji. Obecnie trwają prace przy układaniu stabilizacji oraz podbudowy pod nawierzchnię chodnika. Termin realizacji zadania to połowa lipca 2018 r.

- „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3152Z Kołobrzeg – Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej do skrzyżowania z ul. Cichą w Grzybowie." – obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa przez Autorską Pracownię Projektową, Bartosz Sontowski z siedzibą w Koszalinie. Projekt obejmować będzie wykonanie chodnika oraz ścieżki rowerowej wraz z wymianą nawierzchni drogi oraz wykonaniem odwodnienia na ww. odcinku. Prace nad dokumentacją potrwają do końca czerwca 2018 r. Planowane jest zgłoszenie zadania do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

- „Przebudowa wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 3309Z Rościęcino – Rzesznikowo na odcinku od miejscowości Siemyśl do miejscowości Gorawino – budowa chodnika w miejscowości Białokury od km 1+386,00 do km 2+033,00" - zadanie finansowane w całości ze środków Powiatu Kołobrzeskiego. Wartość zadania: 495.718,57 zł brutto. Termin zakończenia robót to połowa września  2018 r.

- „Przebudowa mostu na rzece Błotnica w miejscowości Niemierze w ciągu drogi powiatowej nr 3317Z wraz z odcinkami dojazdów" - zadanie dofinansowane ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Szacowany koszt inwestycji to 3.000.000,00 zł brutto. Obecnie przygotowywane jest postępowanie przetargowe. Planowany termin realizacji zadania to listopad 2018 r.