Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  ***

A jednak będzie Marcel Florian!

Rodzice Marcela, którego mama została zabrana do szpitala dzięki pomocy strażaków, postanowili, aby na drugie imię miał Florian. Na cześć ratowników.

Przypomnijmy. W piątek rano pan Dariusz (na zdjęciu z córką Dominiką) razem z żoną postanowili jechać do szpitala (zobacz). - Żonie odeszły wody, minął już drugi termin porodu, więc nie było na co czekać - opowiada pan Dariusz. - Włożyłem klucz do zamka, ale część zabezpieczeń nie zadziałała, a drzwi się nie otworzyły. Były próby otwarcia drzwi od zewnątrz, ale nie dało rady.

O problemie zostali poinformowani strażacy. Zamiast radzić jak otworzyć drzwi, po prostu pojechali na miejsce. Okazało się, że drzwi są solidnie osadzone, a ich wyważenie lub wycięcie odpadało. Przede wszystkim trochę by to trwało, a ponadto byłby ogromny huk. - Stresowanie mamy odpadało, dlatego wybrałem wersję z podnośnikiem - wspomina pan Dariusz. - Choć żona się trochę bała, bo to 3 piętro, wysoko. Ale podstawiłem stołek po parapet, podnośnik pojawił się bez problemu, do mieszkania wszedł strażak, w koszu był ratownik pogotowia. Wszystko udało się bez problemu.

Pan Dariusz za naszym pośrednictwem dziękuje pracownikom szpitala, lekarzom, pielęgniarkom i położnym za fachową opiekę medyczną i pomoc. - Jesteście super! - mówi bez wątpliwości. A w podziękowaniu za pomoc strażaków, Marcel, bo tak zostało ustalone pierwsze imię chłopca, na drugie dostał Florian. Tak nazywa się patron strażaków.