Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  ***

Wiewiórki lubią Miasto Kołobrzeg

To już drugi raz, gdy udało nam się spotkać z wiewiórką w parku nad morzem. Tym razem rudy gryzoń skakał po drzewach w zachodniej części miasta.

Zabytkowy Park im. Jedności Narodowej to przepiękne miejsce. W dużej jego części pierwotnie znajdował się cmentarz komunalny założony w XIX wieku. Stąd tak wspaniały i historyczny drzewostan z niezwykle interesującymi gatunkami. Obok drzew są również zwierzęta, w tym wiewiórki, choć nam udało się spotkać tylko jedną.

Jak pisze na portalu przyrodniczym Tadeusz Twardy (zobacz), populacja wiewiórek ma charakter malejący. Także w Kołobrzegu nie są one specjalnie liczebne, choć ostatnio można je spotkać coraz częściej. Jak widać, lubią naszego fotoreportera, bo to drugi osobnik, jakiego udało mu się sfotografować w ostatnim czasie. Dobrze, że trwa odwilż, bo dzięki temu wiewiórki będą miały łatwiejszy dostęp do pożywienia schowanego podczas jesiennych zbiorów. Jedno można jednak stwierdzić z całą pewnością. Skoro wiewiórki pokazują się coraz częściej, to po prostu lubią nasze miasto.