menu
Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  *** 

Wiewiórki lubią Miasto Kołobrzeg

To już drugi raz, gdy udało nam się spotkać z wiewiórką w parku nad morzem. Tym razem rudy gryzoń skakał po drzewach w zachodniej części miasta.


Zabytkowy Park im. Jedności Narodowej to przepiękne miejsce. W dużej jego części pierwotnie znajdował się cmentarz komunalny założony w XIX wieku. Stąd tak wspaniały i historyczny drzewostan z niezwykle interesującymi gatunkami. Obok drzew są również zwierzęta, w tym wiewiórki, choć nam udało się spotkać tylko jedną.
Jak pisze na portalu przyrodniczym Tadeusz Twardy (zobacz), populacja wiewiórek ma charakter malejący. Także w Kołobrzegu nie są one specjalnie liczebne, choć ostatnio można je spotkać coraz częściej. Jak widać, lubią naszego fotoreportera, bo to drugi osobnik, jakiego udało mu się sfotografować w ostatnim czasie. Dobrze, że trwa odwilż, bo dzięki temu wiewiórki będą miały łatwiejszy dostęp do pożywienia schowanego podczas jesiennych zbiorów. Jedno można jednak stwierdzić z całą pewnością. Skoro wiewiórki pokazują się coraz częściej, to po prostu lubią nasze miasto.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.