menu
Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  *** 

Most w Dźwirzynie wreszcie otwarty

Po kilku miesiącach pracy samorządowcy oddali wreszcie mieszkańcom i turystom długo oczekiwaną inwestycję, jaką jest nowy most łączący dwa powiaty.


Przebudowa drogi Mrzeżyno-Dźwirzyno-Kołobrzeg wraz z przebudową mostu na Kanale Resko w Dźwirzynie realizowana jest przez kilka jednostek samorządu, w tym powiat kołobrzeski i i gryficki. Koszt całości inwestycji to ponad 29 milionów złotych. Zakończenie prac przewiduje się na koniec lipca 2011 roku, choć część prac drogowych, których projekt nie obejmuje, ma zostać wykonanych do 2012 roku.

Starosta Tomasz Tamborski przypomniał podczas dzisiejszej uroczystości, że jest to największe dofinansowanie inwestycji w województwie. Została wsparta kwotą aż 12 milionów złotych, pochodzącą z funduszy unijnych. Jak podkreślał, jest to możliwe dzięki partnerskiej umowie samorządowej pomiędzy Powiatem Gryfickim, Powiatem Kołobrzeskim, Gminą Kołobrzeg i Gminą Trzebiatów. Natomiast most musiał być zrealizowany do końca roku, ze względu na konieczność rozliczenia budowy samego mostu do końca roku. Były duże pieniądze, ale i ryzyko. Na koniec, przedłużył się odbiór mostu po stronie gryfickiej. Most miał być do końca roku, a jest otwarty dopiero dzisiaj.
Przez niemal pół roku most był zamknięty. Dziś była wielka radość wśród kierowców i mieszkańców obu powiatów, bo wreszcie nie tylko most jest czynny, ale ruch odbywa się po nim bez problemów. Dzięki temu nasze miasto uzyskało dogodne połączenie drogowe w Trzebiatowem. Most został poświęcony. Wykorzystano przy tym wodę święconą. Szampana nie było.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.