Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  ***

Usuwali zator na moście na Kamiennej

Wczoraj Parsęta na wysokości mostu na ulicy Kamiennej przekroczyła stan alarmowy. Nie w sobotę, ale dzisiaj przeprowadzono akcję udrażniania rzeki.

Wczoraj sytuacja na moście była niewesoła. Prześwit pomiędzy rzeką a podstawą mostu spadł do minimum, a dodatkowo zagrażały mu tafle lodu. Dlatego Wydział Zarządzania Kryzysowego przesunął zaplanowaną na sobotę akcję na piątek.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zamykano ruchu i nie wycinano barierek na moście. Przed południem na most wjechała koparka, która usunęła wstępnie oblodzenie na rzece. Następnie przyjechała większa koparka, która bez większych problemów poradziła sobie ze spory zatorem pod mostem. Przyszła odwilż i służby obawiają się wzrastającego stanu wód.

Jak powiedział nam Marek Hubert, szef Zarządzania Kryzysowego, obecnie sytuacja jest opanowana. Z prognoz wynika, że temperatura będzie rosła i większych problemów z mostem na ulicy Kamiennej być nie powinno. Pytanie, czy i kiedy ten bubel lat PRL-u zostanie przebudowany, jak obecnie dzieje się to z mostami na ulicy Młyńskiej...