Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  ***

Śniegu mamy po dziurki w nosie

Tony śniegu zalegają na kołobrzeskich ulicach. Rozpoczęło się już usuwanie zasp i lodu, ale to kropla w morzu potrzeb. Chodniki są dalej torem przeszkód.

Zalegający na ulicach i chodnikach śnieg zamienił się już w lód i jest bardzo niebezpieczny. Łatwo się na nim pośliznąć. Zieleń Miejska usunęła hałdy śniegu zalegające na zamkniętej dla ruchu części ulicy Mariackiej. Odśnieżony jest chodnik przed Urzędem Miasta czy przed Starostwem. W wielu innych częściach Kołobrzegu śnieg zalega tonami, a chodniki nie nadają się do używania przez pieszych.

Jedni czekają na dłuższą odwilż która ze śniegiem, czyli produktem ubocznym zimy, jakoś sobie poradzi. Inni za to korzystają z okazji i zwiedzają góry lodowe na plaży. Inni stawiają bałwany. Na przykład jeden z nich powstał przy pomniku komandora Mieszkowskiego. Szkoda, że nikt nie wykorzystał zimy do promocji naszego miasta. Piękne rzeźby w kilkumetrowych górach lodowych mogłyby się okazać zimowym hitem! I na pewno lepiej byłoby popatrzeć na nie, niż na hałdy lodu na chodnikach.