menu
Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  *** 

Sztab Kryzysowy o stanie Parsęty

Z samego rana w Urzędzie Miasta zebrał się Sztab Kryzysowy w sprawie zagrożenia mostu na ulicy Kamiennej. W sobotę szykują się utrudnienia w ruchu.


Od kilkunastu dni utrzymuje się wysoki stan Parsęty, który osiągnął już stan alarmowy. Ujemne temperatury spowodowały, że po mostem na ulicy Kamiennej powstała czapa lodowa, która spiętrza wodę i zagraża samemu mostowi oraz terenom zalewowym w kierunku Zieleniewa.

- Planowane jest zamknięcie pasa drogi na ulicy Kamiennej i ruch wahadłowy w sobotę 8 stycznia od godziny 08.30 do 14.00 - mówi Michał Kujaczyński rzecznik prasowy prezydenta. - Policja będzie kierować ruchem pojazdów, Straż Miejska zabezpieczy ruch na chodnikach jako wsparcie dla Policji. Odpowiednie służby muszą odśnieżyć i oczyścić chodnik na moście. Prace wykonywać będzie ZZMiUW w Szczecinie za pomocą maszyn hydraulicznych z wysięgiem 10 i 15 metrowym, aby usunąć zlodowacenie. Plac na ulicy Basztowej zabezpieczony zostanie do manewrów ciężkiego sprzętu. Straż Pożarna jest gotowa do wsparcia technicznego. Rejon Dróg Wojewódzkich w Białogardzie w razie potrzeby wyda zgodę na wycięcie barierek metalowych na moście w celu ułatwienia dostępu maszyn do zlodowaceń. Służby pozostają w kontakcie, a w razie potrzeby i narastającego poziomu wody akcja będzie przeprowadzona we wcześniejszym terminie.

Fot. M. Kujaczyński

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.