19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Pracują nad drogą S11

Został ogłoszony przetarg na wykonanie Koncepcji Programowej wraz z Projektem Budowlanym dla odcinka drogi S11 od Bobolic do Szczecinka o długości 24,5 km. Dokumentacja ta pozwoli na uzyskanie decyzji Zezwalającej na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). - S11 jest arterią życia dla Pomorza Środkowego. Budowa tej drogi zapewni rozwój gospodarczy i otworzy tę cześć województwa na inwestycje - mówi wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Kontynuowanie procesu inwestycyjnego dla tego zadania jest konieczne, po to aby jeszcze podczas ważności Decyzji Środowiskowej złożyć wniosek o decyzję ZRID i starać się o środki na budowę tej drogi – wyjaśnia Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin. - Odcinek Bobolice – Szczecinek był ostatnim odcinkiem drogi S11, który nie był jeszcze objęty realizacją, bądź trwającym przygotowaniem w woj. Zachodniopomorskim. W realizacji są odcinki wspólnego przebiegu S11 i S6 od Kołobrzegu do Koszalina i obwodnica Szczecinka, trwa również opracowywanie Koncepcji Programowej dla odcinka od Koszalina do Bobolic. – Droga S11 łączy Pomorze Środkowe z Wielkopolską i Śląskiem, to bardzo ważna trasa w skali całego kraju, dlatego tak ważne jest abyśmy domknęli jej realizację w naszym regionie – podsumowuje Lendner.

Odcinek drogi S11 Bobolice Szczecinek łączy planowany do realizacji w latach 2020-2023 w formule projektuj i buduj odcinek Koszalin – Bobolice ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Ten fragment DK nr 11 ma długość 24,5 kilometrów. Na trasie zaplanowano 2 węzły drogowe – Wierzchowo i Szczecinek Północ. Droga przewidziana jest do realizacji jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.