28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Młynarczyk przeciw pouczaniu rządu PiS [video]

Za nami 36 sesja Rady Miasta Kołobrzeg. Jednym z punktów obrad był apel do rządu o intensyfikację prac związanych z budową drogi ekspresowej S6. Obecny rząd, zablokował inwestycje w województwie pomorskim w zakresie budowy tej drogi, w konsekwencji będzie ona prowadzić spod Sianowa w kierunku Szczecina i drogi ekspresowej S3. Projekt uchwały jest następującej treści:

Rada Miasta Kołobrzeg zwraca się do Premier Rządu RP oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa ze stanowczym apelem o intensyfikację prac związanych z budową drogi ekspresowej S11, ujętej w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 oraz o zapewnienie środków finansowych na realizację inwestycji na całym jej przebiegu. Rada Miasta Kołobrzeg uznaje realizację drogi ekspresowej S11 za projekt o kluczowym znaczeniu, służący rozwojowi gospodarczemu ośrodków lokalnych, położonych wzdłuż tego szlaku drogowego bądź znajdujących się w pośrednim jego oddziaływaniu. Budowa drogi S11 warunkuje rozwój gospodarczy i zapobieganie dalszej degradacji powiązań transportowych zachodniej Polski, łącząc północ z południem naszego kraju. Niniejszy Apel Rada Miasta Kołobrzeg kieruje do Premier Rządu RP oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Zdaniem Marka Młynarczyka, taki apel jest nie do przyjęcia, gdyż sugeruj, że rząd nic w sprawie S6 nie robi. Tymczasem, środki z budowy części tej drogi zostały zdjęte i przeznaczone na budowę drogi S11 od Koszalina na południe. Szef Klubu PiS deklarował, że to Platforma chciała zbudować drogę łączącą Niemcy i Rosję, i jej nie zbudowała, a rząd PiS chce robić inwestycje w Polsce i się z tego wywiązuje.

Z tym poglądem nie zgodził się przewodniczący Rady Miasta Ryszard Szufel. Jego zdaniem, to co mówił radny Młynarczyk, to niedorzeczności. Przypomniał, że Rada Miasta Kołobrzeg podjęła na przykład apel do rządu PO w sprawie sprzeciwu na budowę elektrowni atomowej w Gąskach. Przewodniczący podkreślał autonomię Rady Miasta Kołobrzeg, przypominając, że to nie jest posiedzenie rządu. Szef Klubu PO Dariusz Zawadzki również odniósł się do stanowiska Klubu PiS. - Nie mogę oprzeć się wrażeniu, jakbym słuchał Jerzego Urbana w czasach dawno minionych - skwitował Zawadzki. Odniósł się do tego również Jerzy Wolski, zastępca prezydenta miasta. - Ja rozumiem, że pan działa na szkodę interesu miasta i mieszkańców - stwierdził Wolski. Więcej w transmisji video.