Do walki ze śniegiem ruszyło wojsko (video)

Jak poinformował nas starosta Tomasz Tamborski, w trudnej sytuacji kryzysowej na naszych drogach, na pomoc ruszyli żołnierze z ciężkim sprzętem.

W godzinach rannych zmęczonych wielogodzinną akcją strażaków luzowali żołnierze. Część strażaków dalej uczestniczyła w akcji odśnieżania, celem jak najszybszego usunięcia śniegu z dróg i ich udrożnienia, tak, aby mieszkańcy rano mogli dojechać do pracy.

Służby drogowe apelują, aby do pracy jechać komunikacją zbiorową, starając się nie korkować drogi. Nie wiadomo do końca jak zachowa się wiatr i czy nie będzie zdmuchiwał śniegu z pól z powrotem na jezdnię. Jedno jest pewne: nawet najstarsi pracownicy służb porządkowych potwierdzą, że takiej zimy dawno nie było i z pewnością można ją nazwać zimą stulecia już przez sam fakt odcięcia od świata najważniejszych miast regionu.