Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Hoc chce CBA w sprawie sprzedaży "Gryfa"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, alarmuje w sprawie sprzedaży ośrodka "Gryf". Pisaliśmy o tym na początku września (przeczytaj). Jak informował starosta Tomasz Tamborski, sprawa o wydanie "Gryfa" rozpocznie się od nowa w związku z wymianą składu sędziowskiego, dlatego postanowiono o przystąpieniu do zbycia tego majątku. Sprawami sądowymi miał zajmować się już nowy właściciel.

Czesław Hoc ma jednak poważne zastrzeżenia w tej sprawie. Napisał o tym na swoim Facebooku:
"Młyny sprawiedliwości mielą powoli... Obecnie .... przyśpieszają! Nastąpiło również wznowienie czynności wyjaśniających przez CBA w kwestii mojego zawiadomienia do CBA z dn. 17 grudnia 2012 r.(!) w sprawie przetargu na dzierżawę Ośrodka Wypoczynkowego "Gryf" w Kołobrzegu oraz w kontekście aktualnych pisemnych pytań do Starosty Kołobrzeskiego radnego Rady Powiatu w Kołobrzegu z Prawa i Sprawiedliwości w związku z podjętą przez Radę Powiatu Kołobrzeskiego uchwałą w sprawie sprzedaży nieruchomości Ośrodka Wypoczynkowego „Gryf” w Kołobrzegu. Poruszane kwestie w tych pytaniach, m.in.: wywiązywanie się dzierżawcy z umowy ponoszenia nakładów, przedmiotu sporu sądowego pomiędzy ZSE-H w Kołobrzegu a spółką Jawną, czy będą roszczenia, w tym - odszkodowanie uzupełniające, rekompensaty z tytułu nie wywiązywania się z obowiązków dzierżawcy (np. nakłady na remont i modernizacje w kwocie 10 mln zł w ciągu pierwszych trzech lat), kto dokona wyceny majątku będącego przedmiotem dzierżawy, sposób rozliczenia ze Spółką Jawną, losy umów najmu zawartych na majątku OW "Gryf"; przyczyny obecnego wygaszania trwałego zarządu ZSE-H w K-gu; zapłata odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości, itd.".

Warto przypomnieć, że w tej sprawie, poseł Czesław Hoc monitował w 2013 roku (przeczytaj). Wówczas, tarczy antykorupcyjnej domagali się także politycy SLD (zobacz). Nikomu nie postawiono jednak zarzutów, ani nic nie zmieniło się poza tym, że upłynęły 4 lata.

- Przed podjęciem procedury w sprawie sprzedaży "Gryfa", spotkałem się z wszystkimi klubami w Radzie Powiatu, w tym z Klubem Prawa i Sprawiedliwości. Zapytałem radnych o opinię w sprawie sprzedaży ośrodka wypoczynkowego. Ponieważ proces sądowy trwa już stanowczo za długo, wszyscy byli zgodnie co do tego, w tym radni PiS, że procedurę sprzedaży należy uruchomić w tym stanie prawnym. Procedura się rozpoczęła. Na sesji 26 sierpnia, radni PiS stwierdzili, że tak, że oni są za sprzedaż "Gryfa", ale proponują sprzedać go już w nowej kadencji, bo ta się powoli kończy. W mojej opinii, obecnie chodzi wyłącznie o spowolnienie całego procesu, aby sprzedać obiekt w nowej kadencji, w której radni PiS liczą, że wybory wygrają. Działanie to oceniam jako zwykłą obłudę PiS - komentuje starosta Tomasz Tamborski.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama