W środę w radiu będzie ostro

W środowych "Rozmowach z Widokiem na Ratusz" zapowiada się ostra debata o koniku. "Kołobrzeski Konik" to w pierwotnym zamyśle nagroda dziennikarzy.

Nagroda ta była wręczana na oficjalnym spotkaniu noworocznym prezydenta miasta. Pierwszą kapitułę powołał prezydent, późniejszy poseł - Bogdan Błaszczyk. Po raz pierwszy werdykt kapituły oprotestował jego następca Henryk Bieńkowski, a kolejny prezydent Janusz Gromek zupełnie odsunął dziennikarzy od nagrody. Teraz po wielu krytykach i sporach nagroda ma wrócić do źródeł, czyli do dziennikarzy, chociaż równolegle Janusz Gromek powołuje swoją kapitułę, która także ma wręczyć konika prezydenckiego. Jak te rozwiązania są komentowane, słuchajcie w środę po godzinie 10.00 w Radiu Kołobrzeg. W audycji udział zapowiedzieli, Piotr Pasikowski /TKK/, Robert Dziemba /portal www.miastokolobrzeg.pl/ i Michał Kujaczyński /rzecznik prezydenta/. Autorem cyklu pod tytułem „RzWnR” /Rozmowy z Widokiem na Ratusz/ jest Jarosław Banaś /Radio Kołobrzeg/.

P.S. To napisałem ja, report...