Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rządząca miastem PO podzieliła się komisjami. Komisją rewizyjną będzie kierowała opozycja. Znane są również nazwiska wiceprzewodniczących Rady.


Dziś o godzinie 10.00 odbędzie się II sesja Rady Miasta. W porządku obrad jest złożenie ślubowania przez prezydenta Janusza Gromka. Ale znajduje się tam również projekt uchwały o wynagrodzeniu prezydenta. Z naszych obliczeń wynika, że Janusz Gromek dostanie podwyżkę. Podczas grudniowej sesji w 2006 roku jego wynagrodzenie ustalono na kwotę 10 970 zł miesięcznie. Średnioroczne wynagrodzenie prezydenta według oświadczenia majątkowego za ostatni rok, według naszych obliczeń wynosiło 11 791 zł. Według projektu uchwały, Janusz Gromek ma teraz zarabiać 12 358 zł miesięcznie.

Radni zajmą się również wyborem wiceprzewodniczących Rady Miasta. Z naszych informacji wynika, że wiceprzewodniczącymi zostaną: Piotr Lewandowski z Platformy Obywatelskiej i Bogdan Błaszczyk z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W prezydium Rady Miasta nie przewidziano obecności nikogo z opozycji, o ile, czego nadal nie wiadomo, do opozycji nie będzie zaliczało się SLD. Piotr Lewandowski został również przewodniczącym Klubu PO.

Jeśli idzie o komisje, to podział przewodniczących przedstawia się następująco:
Komisja Rewizyjna - Artur Dąbkowski,
Komisja Prawa - Artur Mikołajek,
Komisja Budżetowo-Gospodarcza - Krystyna Strzyżewska,
Komisja Komunalna - Cezary Kalinowski,
Komisja Uzdrowiskowa - Danuta Adamska-Czepczyńska,
Komisja Oświaty - Urszula Dżega-Matuszczak.

Oczywiście, skład komisji i ich przewodniczących ustalą radni w drodze głosowania.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama