Broken Clouds

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Rządząca miastem PO podzieliła się komisjami. Komisją rewizyjną będzie kierowała opozycja. Znane są również nazwiska wiceprzewodniczących Rady.

Dziś o godzinie 10.00 odbędzie się II sesja Rady Miasta. W porządku obrad jest złożenie ślubowania przez prezydenta Janusza Gromka. Ale znajduje się tam również projekt uchwały o wynagrodzeniu prezydenta. Z naszych obliczeń wynika, że Janusz Gromek dostanie podwyżkę. Podczas grudniowej sesji w 2006 roku jego wynagrodzenie ustalono na kwotę 10 970 zł miesięcznie. Średnioroczne wynagrodzenie prezydenta według oświadczenia majątkowego za ostatni rok, według naszych obliczeń wynosiło 11 791 zł. Według projektu uchwały, Janusz Gromek ma teraz zarabiać 12 358 zł miesięcznie.

Radni zajmą się również wyborem wiceprzewodniczących Rady Miasta. Z naszych informacji wynika, że wiceprzewodniczącymi zostaną: Piotr Lewandowski z Platformy Obywatelskiej i Bogdan Błaszczyk z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W prezydium Rady Miasta nie przewidziano obecności nikogo z opozycji, o ile, czego nadal nie wiadomo, do opozycji nie będzie zaliczało się SLD. Piotr Lewandowski został również przewodniczącym Klubu PO.

Jeśli idzie o komisje, to podział przewodniczących przedstawia się następująco:
Komisja Rewizyjna - Artur Dąbkowski,
Komisja Prawa - Artur Mikołajek,
Komisja Budżetowo-Gospodarcza - Krystyna Strzyżewska,
Komisja Komunalna - Cezary Kalinowski,
Komisja Uzdrowiskowa - Danuta Adamska-Czepczyńska,
Komisja Oświaty - Urszula Dżega-Matuszczak.

Oczywiście, skład komisji i ich przewodniczących ustalą radni w drodze głosowania.