19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

We współpracy z Kołobrzeskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego kontynuujemy cykl artykułów na temat zarządzania i administrowania lokalami mieszkalnymi. Będziemy poruszali bieżącą tematykę obecną we wspólnotach mieszkaniowych i spółdzielniach, a także odpowiadać na wybrane pytania Czytelników, które można wysyłać na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową ( poczta@miastokolobrzeg.pl ).

"Może Państwo coś na to zaradzicie, ponieważ Kołobrzeska Straż Miejska ma mnie gdzieś, brzydko mówiąc. Otóż chodzi o sprawę zapchanego parkingu na ulicy Wschodniej. Posiadamy tu parking ze szlabanem który jest tylko dla mieszkańców wspólnoty na Wschodniej. Poza sezonem jest tu problem z miejscem żeby zaparkować, a teraz w sezonie to już przegięcie. Dzisiaj naliczyłem 15 samochodów z obcymi rejestracjami. Jest znak, że parking jest tylko dla mieszkańców osiedla, a mimo to od groma tu przyjezdych, jak mniemam rodzinek mieszkańców osiedla. Gdy nie ma gdzie zaparkować na parkingu za szlabanem, ludzie, mieszkańcy osiedla stają pod blokiem, bo gdzie indziej nie ma jak i dostają mandaty od Straży Miejskiej. To jakaś paranoja. Pan ze Straży Miejskiej z którym dziś przeprowadziłem rozmowę telefoniczną, mnie chamsko zbył, a wręcz skrzyczał. Będę prosić o pomoc jeszcze spółdzielnię mieszkaniową, lecz prosiłbym też o odzew z państwa strony" - pyta nasz czytelnik.

Kwestie parkingów są prywatnymi kwestiami mieszkańców, właścicieli lokali oraz osób działających w ich imieniu. Jeśli regulamin pozwala, w miejscu wyznaczonym do parkowania dla właścicieli, parkować będą ich znajomi czy inne, nazwijmy to w skrócie - bardziej bądź mniej upoważnione osoby. To administracja reguluje, kto może, a kto nie może parkować w danym miejscu. Jeśli natomiast mieszkańcy parkują w miejscu publicznym, a zwłaszcza na trawniku, ktory parkingiem nie jest, trudno mieć pretensje do Straży Miejskiej, że karze za takie wykroczenia mandatami. Po pierwsze, teren zielony nie służy do parkowania. Po drugie, jeśli właścicielem działki jest miasto, obowiązują tam zasady ogólne. Najlepiej, gdyby administracja takiego terenu wskazała, że na parkingu za szlabanem parkować mogły wyłącznie pojazdy, których właścicielem są właściciele lokalu mieszkalnego. Powstaje tu jednak problem: kto ma sprawdzać i karać za takie sytuacje...

Reklama

Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. oferuje profesjonalne usługi w zakresie zarządzania i administrowania lokalami mieszkalnymi, użytkowymi i garażami. Jesteśmy firmą działającą od ponad 15 lat na rynku kołobrzeskim. Zarządzamy i administrujemy największą powierzchnią zasobów mieszkalnych i lokalowych w Kołobrzegu. Nasz zespół administratorów, inspektorów budowlanych, księgowych, prawników i wykwalifikowany zespół techników, pozwalają nam zapewnić sprawne i funkcjonalne zarządzanie i administrowanie nieruchomościami oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańców przy racjonalnym poziomie kosztów.

Organizujemy zebrania Wspólnot. Pośredniczymy w zawieraniu umów dotyczących wykonywania usług remontowych, dostaw wody, energii elektrycznej i cieplnej. Współpracujący z nami podwykonawcy zapewniają najwyższą jakość świadczonych usług. Zapewniamy także całodobowe dyżury telefoniczne w przypadku wystąpienia jakichkolwiek awarii. Oferujemy niskie koszty zarządzania nieruchomości - stawki już od 50 groszy za metr kwadratowy. W cenie zarządzania wykonujemy wszystkie czynności administracyjne, wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę, pełną obsługę księgową, prawną i techniczną. Dla wspólnot liczących powyżej 30 lokali, oferujemy bezpłatne przeglądy budowlane: roczne i pięcioletnie.
Zapraszamy do podjęcia współpracy.

Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
ul. Artyleryjska 3, 78-100 Kołobrzeg