Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

To już nie 93 głosy jak 4 lata temu. Tym razem Janusz Gromek wygrał różnicą 3624 głosów. Będzie rządził Kołobrzegiem przez następne 4 lata.

Platforma Obywatelska udowodniła, że w naszym mieście ma poparcie mieszkańców. Tak wielka różnica głosów świadczy o tym, że PO otrzymała legitymację do realizacji własnego programu wyborczego w oparciu o większość w Radzie Miasta, Radzie Powiatu, Sejmiku Zachodniopomorskim, wreszcie w oparciu o urząd prezydenta Kołobrzegu.

Platforma świętowała w klubie "Mosquito". Tam zebrali się najważniejsi działacze partii, sympatycy i zaproszeni goście. 56 minut po zamknięciu lokali wyborczych przy ul. Jedności Narodowej było już jasne: Janusz Gromek został wybrany na prezydenta miasta. Zapanowała wielka radość, wszyscy składali staremu-nowemu prezydentowi gratulacje. Telefon nie przestawał dzwonić.

Janusz Gromek nie wchodzi w dyskusje na temat tego, czy wygrała gwarancja rozwoju, a przegrała normalność. - Kołobrzeg to jak najbardziej normalne miasto, a kołobrzeżanie to normalni mieszkańcy - mówi prezydent. - Wybraliśmy rozwój miasta i wzrost dobrobytu mieszkańców i postawiliśmy to nad puste hasło wyborcze - dodaje Gromek. Jak zaznacza, przed nim jeszcze dużo pracy i kilka trudnych decyzji, związanych z ważnymi inwestycjami. Jedną z pierwszych decyzji ma być ta o obsadzeniu funkcji zastępcy prezydenta ds. gospodarczych. - Mój zastępca został starostą i chcę, żeby to stanowisko zostało obsadzone, bo to ważna funkcja dla rozwoju miasta - mówi Gromek. - Ciężko znaleźć kogoś naprawdę dobrego na to stanowisko, ale mi się uda. Jeśli będą problemy, jestem gotowy nawet ogłosić konkurs - deklaruje prezydent.

Janusz Gromek w niedzielnych wyborach wygrał we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych zdobywając 63,92% poparcia. Pomimo tak wysokiego poparcia wyrażonego w procentach, ze względu na bardzo niską frekwencję, prezydent stracił w stosunku do pierwszej tury 45 głosów. Największe poparcie Janusz Gromek otrzymał na Radzikowie w lokalu nr 22 (78,47%), nie licząc oczywiście zamkniętego obwodu szpitalnego - 80,49% poparcia. Najniższe poparcie Gromek zanotował w ZSS im. Zbigniewa Herberta - 51,19%.