Clear Sky

11 sierpnia 2022    |    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
11 sierpnia 2022
    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Zbigniew Błaszczuk odszedł z SLDReperkusje zawarcia koalicji przez Platformę Obywatelską i Sojusz Lewicy Demokratycznej już są. SLD opuścił Zbigniew Błaszczuk.

Były prezydent Kołobrzegu opuścił swoją macierzystą formację, jak mówi naszemu portalu, kulturalnie: - To rozwód bez orzekania winy - tłumaczy. Błaszczuk nie popierał pomysłu łączenia SLD i PO. Skoro jednak został w mniejszości, postanowił pójść własną drogą. - Postanowiłem, że wystartuję z własnego komitetu. Wystawię własny, autorski program wyborczy i spróbuję przedstawić mieszkańcom alternatywę, żeby nie musieli wybierać w wyniku polaryzacji, do której się dąży w stylu PO kontra PiS. Uważam, że jest miejsce miejsce na trzecią propozycję. Nie wszyscy akceptują, PO, PiS i jednych i drugich. Dowiodły tego wybory w Stargardzie - komentuje były już polityk SLD.

Błaszczuk rozważa start na prezydenta Kołobrzegu, ale ja mówi, o szczegółach będzie dyskutować w kampanii wyborczej.