Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeskie znicze Anno Domini 2016Minął rok. Spotykamy się z tymi, którzy odeszli do wieczności. Są tam i ci, którzy zmarli w ciągu ostatnich miesięcy i są nadal w naszej pamięci.


Jerzy Patan - 1939-2016, dziennikarz, fotoreporter, autor książek, wydawca. Od 1963 roku mieszkał w Kołobrzegu. Wieloletni pracownik najpierw "Głosu Koszalińskiego" a następnie "Głosu Pomorza". W 1995 roku założył Agencję Wydawniczą „Patan-Press” oraz Galerię Dokumentu i Fotografii Kołobrzegu z największym w Polsce archiwum zdjęć miasta, także z czasów przedwojennych. Od 1996 roku autor i wydawca albumów oraz książek o Kołobrzegu i Pomorzu Zachodnim. W 2000 roku został „Kołobrzeżaninem Roku” otrzymując statuetkę konika morskiego za szczególne zasługi dla miasta. 

Olek Radłowski - 1954-2016, urodził się w Kołobrzegu, gdzie spędził dzieciństwo i lata szkolne. Ukończył Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu oraz Wydział Nawigacyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1974 roku zawodowo związany był z morzem. Pływał w PŻB. Przeszedł wszystkie szczeble kariery marynarskiej, a od 1993 roku, po uzyskaniu dyplomu kapitana żeglugi wielkiej pływał jako kapitan na statkach we flocie handlowej. Od „zawsze” związany z literaturą. Autor znakomitej powieści „Tango z Harpią. W krainie wielkich oczu”. Pochowany w Kaliszu.

Marek Karpiniuk - 1954-2016, był znany jako muzyk. Grał w wielu zespołach na gitarze basowej. W 2010 wystartował z list Platformy Obywatelskiej do Rady Miasta i zdobył mandat, wstępując do Klubu PO. W 2010 roku stracił w katastrofie smoleńskiej syna - Sebastiana, honorowego obywatela Kołobrzegu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama