28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Trudne rozmowy o Komisji RewizyjnejNie ma już przedstawicieli opozycji w Komisji Rewizyjnej. Po raz kolejny w historii miasta dochodzi do zakłócenia kontroli władzy.

Na początku kadencji, funkcję szefa Komisji Rewizyjnej objął Jacek Kalinowski z Porozumienia Dla Kołobrzegu. Radni tej formacji nie zdecydowali się oddać fotel szefa komisji będącej wówczas w opozycji Platformie Obywatelskiej. Ryszard Szufel regularnie podkreślał na sesjach Rady Miasta dyskryminowanie swojego klubu. W momencie, gdy Platforma do władzy w Radzie Miasta wróciła, dogadując się i to niemal koalicyjnie z Porozumieniem Dla Kołobrzegu po odejściu Wioletty Dymeckiej i jej kolegów, Ryszard Szufel zapomniał o swoich pryncypiach i Komisja Rewizyjna znowu stała się powodem politycznych sporów. - Nikt z nami jako klubem opozycyjnym nie rozmawiał o obsadzeniu komisji, za to Platforma wskazywała imiennie, który radny ma tam pracować - mówi Dymecka. Chodzi o odmowę przyjęcia rezygnacji z pracy w komisji Sławomira Kargula. Dopiero na ostatniej sesji radni zrobili z tym porządek, ale nie powołali nowych członków.

Jak udało nam się ustalić, trwają rozmowy na temat obsadzenia Komisji Rewizyjnej. Klub Porozumienie Dla Kołobrzegu Wioletty Dymeckiej zaproponował rozwiązanie. - Mogę potwierdzić, że rozmawiał ze mną przewodniczący Klubu Platformy Dariusz Zawadzki. Było to konstruktywne spotkanie. Otrzymał propozycję, że możemy współpracować w radzie, ale to nasz klub wskaże szefa Komisji Rewizyjnej - tłumaczy Dymecka. - Rozmowy się odbyły, ale dyskusja w tym temacie trwa. W polityce zawsze warto rozmawiać - mówi kurtuazyjnie Dariusz Zawadzki.

Z naszych ustaleń wynika, że w samej Platformie być może na kandydaturę Dymeckiej by się zgodzono. Ale na to nie zgadzają się radni z Klubu Porozumienie Dla Kołobrzegu. - Nie ma zgody Bieńkowskiego na Dymecką. A Bieńkowski jest gwarancją łańcucha dla Szufla, dlatego Platforma nie zgodzi się na Dymecką - mówi nasze źródło w Platformie. Zapytaliśmy o tę wersję zdarzeń Dariusza Zawadzkiego. - To nieprawda. W tej sprawie nie miałem jeszcze nawet okazji rozmawiać z Cezarym Kalinowskim z PDK - mówi Zawadzki.