19 maja 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2022
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Wakacje na strzelnicyMoże się wydawać że w sezonie urlopowym to strzelcy odpoczywają, nic podobnego. Aktywnie uczestniczą w zawodach. W rywalizacji o Puchar Burmistrza Bobolic brało udział pięciu naszych zawodników.

Strzelano z broni palnej z pistoletu jak i karabinu. W sumie odbyło się pięć konkurencji, a udział brało 50 osób. Na podium nie mogło zabraknąć kołobrzeskich zawodników. Konkurencję pistoletu sportowego wygrał Radosław Olszewski, trzeci był Konrad Drobek, a tuż za podium uplasował się Krzysztof Bonczek. W konkurencji karabinowej zwyciężył Konrad Drobek, a Radosław Olszewski był drugi. Pozostali kołobrzescy strzelcy Piotr Wolman i Mariusz Marecki, nie odnieśli znaczących sukcesów, ale nabierają doświadczenia i wkrótce po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń będą posiadaczami broni i wtedy na dobre wyniki nie będą długo czekać.

Na „zawody wakacyjne” organizowane przez Gorzowskie Towarzystwo Strzeleckie B.R.A.S.S. po raz pierwszy pojechał nasz jeden zawodnik Krzysztof Bonczek. W konfrontacji z nowymi zawodnikami nie zawiódł, wypadł bardzo dobrze wygrywając konkurencje pistoletu centralnego zapłonu oraz drugie miejsce również w konkurencji pistoletowej, tym razem z mniejszego kalibru (bocznego zapłonu). Strzelając z karabinu nie miał sobie równych. Tak więc o dwa złote i jeden srebrny medal powiększył swój już okazały dorobek medalowy w karierze. W kwalifikacji generalnej w tym dniu uplasował się na trzeciej lokacie. Łącznie startowało 61 zawodników.

W ostatni dzień lipca w ramach Dni Białogardu, zorganizowano zawody strzeleckie, na których w konkurencji pistoletowej z dobrym wynikiem 96 punktów na 100 możliwych, zwyciężył Andrzej Borkowski, a na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Łupina. W „karabinie” najlepiej wypadł Konrad Drobek zajmując srebrne miejsce. Również i na tych zawodach frekwencja dopisała, udział brało prawie 50 strzelców.

Wakacje na strzelnicy