19 maja 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2022
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Uczcili pamięć powstańców [video]Kołobrzeżanie i turyści zgromadzili się na kwaterze żołnierzy Armii Krajowej i uczcili tych wszystkich, którzy polegli w Powstaniu Warszawskim.

Punktualnie o godz. 17.00 odezwały się syreny, zapłonęły race. Odśpiewano hymn narodowy, a następnie głos zabrał kapelan kołobrzeskiego garnizonu. Po nim, o powstaniu opowiadała major Janusz Orszt. Szczególne podziękowania złożył dla starosty Tomasza Tamborskiego i dyrektora muzeum Aleksandra Ostasza, za sprowadzenie do Kołobrzegu pistoletu "Błyskawica". Z małą wystawą przybyli muzealnicy, powodując duże wzruszenie wśród kombatantów. Z krótkim recitalem wystąpił chór "Pionier".

Uczcili pamięć powstańców [video]