19 maja 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2022
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Reklama lodów czy pamięć o poległych?Na budynku historycznego dworca kolejowego znajduje się tablica upamiętniająca żołnierzy poległych w walkach o Kołobrzeg. Chwilowo, zasłania ją reklama lodów...

Walki o Kołobrzeg były niezwykle krwawe. Życie za naszą wolność oddawali często młodzi ludzie, bywa, że dziś nieznani z imienia i nazwiska. Tych, którzy polegli na etapie walk o budynek dworca, upamiętnia tablica, odsłonięta na wieży zegarowej przy tym ciekawym zabytku z 1904 roku. Niestety, w okresie sezonu pamięć o poległych przegrała z koniecznością promocji lodów, których punkt sprzedaży powstał w tym roku w gmachu dworca.

Reklama lodów czy pamięć o poległych?